logo
tyachivnews@gmail.com
+38(098)607-99-77
fc but
ok but
vk but

Фестиваль народної творчості румунів Закарпаття "Мерцишор" 2013

Опубліковано в: Культура       

    Попри дощову і трохи прохолодну погоду дійство зібрало найкращих співаків і музик, танцюристів і фольклористів Закарпаття та сусідньої Румунії, чисельні офіційні делегації та багато гостей – шанувальників румунської народної творчості. Приїхали також представники влади, громадськості та самоврядних одиниць з прикордонних сіл повіту Марамуреш та Рахівського району, румунського консульства у Чернівцях, керівництво Закарпатської обласної влади. 

   Зокрема: заступник губернатора Михайло Попович, заступник голови обласної ради Михайло Бокоч, народний депутат України, член Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Іштван Гайдош, голова Рахівської РДА Дмитро Андріюк та ін.
    Гостинно всіх вітали господарі свята – голова Тячівської РДА Іван Бринзяник та його заступник, голова організаційного комітету фестивалю Василь Буга, голова районної ради Михайло Данилюк тощо. 
   

На початку урочистостей відбулися чисельні нагородження представників громад грамотами, подяками та подарунками за активну участь у суспільному житті та відродженні національних традицій. Керівник району Іван Бринзяник передав сільській громаді сертифікат на будівництво дитячого садочка. 
    В продовженні офіційної частини у кабінеті сільського голови пройшла дружня розмова представників двох країн - Румунії та України щодо умов підписання майбутньої угоди про співпрацю та транскордонне співробітництво. 
    Адже, як підтвердили організатори фестивалю, його мета– не лише збереження традиційних румунських пісень, танців, всього, що віками зберігалося й передавалося з покоління в покоління, але й сприяння встановленню культурних та економічних зв’язків з етнічними румунами інших країн світу. 
    Учасники круглого столу, серед яких були і повітер Марамуреша Антон Рахіян, депутат парламенту Румунії Корнель Невруц, мер міста Негрешть-Оаш Аурелія Федорка та ін.. поважні представники Румунії запевнили у своєму сприянні з налагодження україно-румунських відносин. 
    На фестивалі свою мистецьку програму представили учасники художньої самодіяльності румунських шкіл Закарпаття, фольклорні групи, колективи та окремі виконавці народної творчості з Румунії. Було видовищно, цікаво і весело.

 

 

 

 

 

Любов Немеш Новини Закарпаття

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Віртуальний 3Д тур по м. Тячів. Студія "Віртуальне Закарпаття" s-ViZa м. Ужгород

 

DLE 9.6 DLE   UCOZ  joomla!