Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » Коли очі плачуть постійно -причин може бути чимало - фахівці

Коли очі плачуть постійно -причин може бути чимало - фахівці

У холодну, вiтряну погоду в багатьох сльозяться очi. Іти вулицею із заплаканим очима -- малоприємно, бо час до часу співчутливі люди запитують:

"Щось трапилося?" То звiдки цi сльози? Це нормальна реакція організму чи, можливо, ознака певної патології?

-- Насамперед зауважу, що сльозовидiлення -- це нормальна функцiя ока, його захисна реакцiя на подразник.

Наприклад, сильний прохолодний вiтер. Волога потрiбна рогiвцi, щоб захиститися від травмування чи переохолодження, -- пояснила лiкар-офтальмолог вищої категорiї.

-- Сльозовиділенням реагує рогівка й на тютюновий дим, різкі хімічні випаровування. Але в нормі, якщо сильного подразника немає, очі плакати не повинні,

Причин пiдвищеної сльозотечi може бути чимало.

Наприклад, постійне перенапруження внаслідок роботи за комп'ютером. Якщо ви щодня проводите вiсiм, а то й більше, годин за монiтором, то тонка плiвка на очному яблуцi перестає виконувати свої захиснi функцiї, кровоноснi судини розширюються, через що очі печуть і сльозяться.

-- Чи може таку реакцію провокувати косметика, ліки чи, наприклад, брак певних вітамінів, мікроелементів?

-- Так, нерідко небажану реакцію провокують засоби, не призначенi для змиття макiяжу з очей, чи навіть крем під очі, якщо він випадково потрапив на слизову. Потрібно бути обережними з такою косметикою. А ще помiчено, що очi плачуть, коли в органiзмi бракує калiю. Це елемент, що регулює водно-сольовий баланс у клітинах нашого тіла. До дефіциту калію може призвести, зокрема, неконтрольоване вживання сечогiнних препаратiв (люди, що мають підвищений тиск, іноді вживають їх надто часто). Запас калію допоможуть поновити бульба, морква, селера, бобові, соняшникове насіння, сухофрукти тощо.

-- Що робити, аби очі не плакали від комп'ютера?

-- Особам навiть з нормальним зором, якщо вони постійно працюють за комп'ютером, слiд носити спецiальнi захисні окуляри. Важливо також перiодично крапати на нiч вiтамiннi краплi, що живлять і зволожують рогівку.

Якщо сльозотечiя спричинена ослабленням тонусу повiк та сльозового мiшка, що нерiдко спостерігається в людей пенсійного вiку, то допоможе проста вправа: чотири-п'ять разiв мiцно заплющити очi й повторяти цю вправу двiчi-тричi на день.

Головне ж -- не iгнорувати проблему, а знайти її причину та допомогти очам. Адже постійна сльозотечія, якщо її не попереджувати, може призвести до стiйкого запалення рогiвки та, зрештою, до погiршення зору.

Загрузка...
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Професійна розробка сайтів