Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » З 1 жовтня Польща вводить нові правила працевлаштування для українців

З 1 жовтня Польща вводить нові правила працевлаштування для українців

Польща змінює правила працевлаштування для іноземців


Польща змінює правила працевлаштування для іноземців. За ініціативи Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики Польщі, запрошення на роботу більше не видаватимуть.

З 1 жовтня Польща вводить нові правила працевлаштування для іноземців. Тож з 1 січня 2017 року заробітчани працюватимуть за дозволами. Нововведення стосуватимуться громадян шести країн, серед яких і Україна.

- Чому Польща вирішила вдатись до змін у працевлаштуванні іноземців?- Громадяни, які приїжджали на заробітки, просто губились на теренах Польщі. Вони оформляли документи й зникали. Серед них були й українці, адже в Україні діє велика бізнес-схема, за якою продають запрошення на роботу в Польщу.

Із запровадженням дозволів заробітчани не зможуть працювати не те, що в іншій країні, навіть на іншому підприємстві. Це величезна перевага для працедавців. Бо ж раніше люди за один сезон могли змінити декілька місць праці.
Однією з причин таких змін стало й невдоволення ЄС через численних нелегалів у Польщі. У 2014 році Європейський Союз навіть видав відповідну директиву, що закликала Польщу до реформи.

- Як відбуватиметься оформлення на роботу з 1 січня?- Запровадять єдиний реєстр, узгоджений із прикордонниками, поліцією, консульством та урядом. До нього роботодавець зможе внести громадян із шести країн: Вірменії, Білорусі, Молдови, України, Росії та Грузії. Перебування у реєстрі тимчасових працівників буде підставою для отримання робочої візи. Після прибуття до Польщі заробітчанин повинен буде підтвердити свій приїзд й отримати дозвіл на роботу. Він буде таким собі універсальним замінником запрошень.
До слова, запрошення видаватимуть до 31 грудня включно. А у червні 2017 вони втратять чинність.
- Які існуватимуть види дозволів і скільки вони коштуватимуть?
- Буде дозвіл на сезонну роботу строком до восьми місяців. За ним можна буде працювати лише в трьох сферах: садівництві, сільському господарстві та туризмі. Інший отримуватимуть для короткотермінового працевлаштування - на шість місяців.
До слова, ініціювати видачу такого дозволу зможе лише те підприємство, яке існує більше як рік. А працювати за ним зможуть і фізичні, і юридичні особи. Працівник отримуватиме дозвіл безплатно. А ось для роботодавця він коштуватиме 30 злотих.

- А кому відмовлятимуть у наданні дозволів?- Це буде ще одним аспектом змін. Раніше уряд не мав права не надати запрошення. Зараз він може відмовити в отриманні дозволу на роботу несумлінним платникам податків чи порушникам Закону. Також відмовлятимуть людям, яких запідозрять у бажанні використати дозвіл в інших цілях, аніж для праці на вказаного роботодавця.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Професійна розробка сайтів