За місяць на Закарпатті на кір захворіли 200 людей: названо прогноз піку епідемії

За місяць на Закарпатті на кір захворіли 200 людей: названо прогноз піку епідемії
Небезпечна хвороба атакує! Медики закликають вчасно зробити щеплення, щоб уберегтися від кору. Про це повідомляють в Обласному центрі здоров'я.

Більшість із них – діти до 17 років. Найбільше хворих у Виноградівському, Хустському та Тячівському районах. 

Як повідомила лікар-епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень Закарпатського обласного лабораторного Центру МОЗ України Любов ДАНИЧ за попередніми даними в грудні 2017 р. захворіло на кір майже 200 осіб, з них близько 70% діти до 17 років. Серед дітей найбільше захворілих у віковій групі 0 – 4 роки.

Нагадаємо, раніше повідомлялося що за 11 місяців 2017 року в області зареєстровано 416 випадків кору, з них – 379 – у дітей. Не щепленими проти кору виявилися 74% усіх хворих, одне щеплення отримали 14%, а вакциновані згідно календаря - 6%. Хворіють кором переважно діти до 17 років – 379 випадів, що становить 91% від усіх захворілих. Найбільше поширена інфекція серед діток віком до 1 року, які ще не отримали щеплення та дітей 1-4 роки, які мали б отримати першу дозу вакцини проти кору, проте 82% з них виявилися не щепленими. Щомісяця в середньому реєструвалося до 50 нових випадків захворювання на кір. Причому різке зростання захворюваності відбулося у період серпня –вересня: з 6 випадків до 95, - повідомляє Обласний центр здоров’я. 

Також у повідомленні йдеться про те, що експерти прогнозують пік кору вже цього року.