76 країн за 75 років життя: захоплююча історія закарпатця-мандрівника (ВІДЕО)

76 країн за 75 років життя: захоплююча історія закарпатця-мандрівника (ВІДЕО)
Із привезених звідусіль сувенірів Юрій Куцин створив музей у власному подвір'ї

75-річний житель Закарпаття Юрій Куцин об'їздив 76 країн світу і звідусіль привозив додому сувеніри, а потім створив на власному подвір'ї незвичайний музей.

Десятки держав чоловік відвідав за 15 років - в закордонних відрядженнях, коли працював будівельником, а також подорожував і за часів Радянського Союзу, і зізнався, що найбільше його здивували екзотичні країни.

Якими саме були закордонні відрядження, Юрій Іванович говорить неохоче, але натякає, що виконував і партійні завдання, а для себе звідусіль привозив сувеніри та спогади.

"Був ось фонтан Треві, там кидають монети на бажання. Я три рази кидав і жодне бажання не здійснилося. Одну монету кинув, щоб розлучився, а іншу кинув щоб іншу знайшов", - жартує він.

Тим часом, його єдина дружина - Марія, підтримує чоловіка вже 50 років, допомагаючи йому збирати експонати для музею і надає їм кращого вигляду.

"Воно таке брудне. Ну яке - людина вдома закине на горище, воно лежить роками. А принесеш додому, йому потрібно дати, як то кажуть, божий вигляд - помити, випрати", - розповіла жінка.

Сам колекціонер розповів, як за австро-угорські настінні тарілки, знайдені на Закарпатті, іноземці пропонували йому тисячі євро, але отримали відмову. А зараз в колекції етнографа - 5 тисяч експонатів, як закордонних, так і автентичних, знайдених на Закарпатті, а найцінніший - маленький будиночок 18-го століття.

"У ньому прожило три покоління людей. У 2000-му році ще жила в ньому жінка. Ми викупили той будинок, перевезли сюди. А це млин 19-го століття, він ще працює. Звучать і музичні інструменти", - показав колекціонер.

Останнім часом за кордон етнограф не їздить, але тримає екзотику поруч. На городі росте часник з мексиканських зерен, лимон з Індії, японська слива і кубинська вишня, а поруч - власна пасіка. Більше у сюжеті "Сегодня":