Зворотна сторона божевільної розкоші Дубая: 10 покинутих місць, куди не водять туристів (фото)

Те, що приховано від очей.Як один із найбагатших і дорогих міст світу, Дубай приваблює мільйони туристів щороку, передає Ukr.Media. Відповідно туристична галузь розвивається величезними темпами.
В таких умовах місцеві екскурсоводи роблять все можливе, щоб показати гостям міста все найкрасивіше, вражаюче і оригінальне. Але Дубай — це не тільки хмарочоси, дорогі автомобілі, розкішні яхти і гроші.
Як не дивно, в Дубаї є покинуті місця, на які вирішили не витрачати нафтодолари. І ці об'єкти виглядають дивно і навіть дико на тлі розкоші найбагатшого міста.

1. Хмарочос Пентоминиум
Місцева влада припускали, що хмарочос Пентоминиум стане найвищим житловим будинком міста. Однак після кризи 2008 року, яка боляче вдарила по будівельним компаніям усього світу, у забудовників Дубая також з'явилися проблеми.

В 2011 році будівництво призупинили. Виявилося, що компанія-забудовник загрузла в боргах і не може закінчити будівлю.

2. Будівля хмарочос Бурдж аль-Алам
Планувалося, що височенне житловий будинок буде налічувати 108 поверхів. Але плани так і не вдалося втілити в життя. Вищезгаданий криза 2008 року задер ціни так сильно, що компанія просто збанкрутувала в один момент. Все, що встигли зробити забудовники — забити палі.

3. Штучний архіпелаг Juzur al-Alam
Острови повинні були копіювати карту світу і спочатку амбітний проект з успіхом втілювався в життя. 60% островів розкупили, а на деяких навіть встигли звести розкішні будинки. Але в 2008 році проект заморозили. І донині роботи компанія-забудовник не оновлювала.

4. Океанський лайнер «Королева Єлизавета II»
Коли в 1967 році океанський лайнер вирішили списати, в компанії Dubai World підметушилися і придбали судно. Новим власникам прийшла геніальна, як вони думали, думка, що старий корабель можна перетворити в оригінальний розкішний готель.

Але в ході переробки лайнера виникли несподівані проблема: всюдисуща цвіль стала руйнувати судно, а все всередині стало гнити. Лайнер вирішили просто кинути в порту.

5. Аравійський канал
За проектом, аравійський канал протяжністю 75 кілометрів, огинав б аеропорт Аль-Мактум і повертав би знову до Пальми Джебель Алі. Проте процес побудови виявився складнішим, ніж передбачалося раніше. Будівництво закинули, а вже викопане озеро перетворили в оазис.

6. Будівля № 33 в Аль Гейт Кхейл
Після низки загадкових самогубств, місцеві мешканці почали розповідати про події, що відбуваються дивацтва моторошні історії. Скоро всі хто вижив, поїхали подалі від згубного місця. А керуюча компанія вирішила закрити будинок.

7. Руїни містечка Аль-Джазіра Аль-Хамра
700-річний містечко демонструє традиційну арабську архітектуру. Але розкішне життя Дубая він ніяк не вписувався. Тому скоро всі жителі з'їхали.

Зараз Аль-Джазіра Аль-Хамра став пережитком минулого і потроху перетворюється в руїни.

8. Штучний острів Пальма Джебель
Ще одна грандіозна споруда на воді, яка так і залишилася незавершеною. Справа в тому, що економічний спад 2008 року зробив процес будівництва на порядок дорожче, ніж планувалося спочатку. Купувати зросла в ціні нерухомість охочих не знайшлося. Тому проект забудовникам довелося заморозити.

9. Джебель Алі Вілледж
Ще в далекому 1977 році за межами Дубая почалося будівництво нового містечка. У планах була споруда 300 розкішних вілл, медичного закладу, кількох клубів і парків.

Але відсутність магазинів та, відповідно, обмежений доступ до товарів першої необхідності позначалися на комфорт мешканців. Їздити постійно в Дубай було незручно.

У 2008 році Джебель Алі Вілледж закрили на реконструкцію. Проте за пару років територія передмістя повністю спорожніла. А нинішній стан передмістя не вселяє оптимізм.

10. Занедбані будівлі
Місцеві закони дозволяють знести будь-яку будівлю, яке пустує півроку. Процедура така, що влада міста по закінченню терміну в 6 місяців, коли будинок пустує, подають офіційний запит на його реконструкцію. Якщо власник не озивається — будівля порівнюють із землею.

Занедбані будинки називають головною проблемою Дубая. Часто власникам простіше і дешевше переїхати в іншу будівлю, ніж ремонтувати старе. Тому описана вище процедура в розкішному Дубаї не рідкість.

Ці покинуті місця виглядають чужими і різко контрастують з багатствами Дубая. Сюди не стануть водити туристів, адже нема чого псувати ореол «ідеального міста».
Але розглядаючи фотографії покинутих будівель стає сумно, що навіть величезні ресурси не є гарантією благополуччя і процвітання всього одного приморського міста.
??