На Тячівщині відкрили дільничну лікарню-довгобуд (ФОТО)


Сьогодні, 30 січня, в Углі відбулося урочисте відкриття добудованої дільничної лікарні на 25 ліжок – одного з найдавніших довгобудів краю.Ця подія стала довгоочікуваною для 16 тисяч мешканців віддаленого углянського регіону, які проживають на території Углянської, Великоугольської, Колодненської та Кричівської сільських рад. Зараз у цих селах діють тільки лікарські амбулаторії, а в селі Угля старій будівлі дільничної лікарні понад сто років, і вона перебуває в незадовільному стані.

Будівництво нового корпусу було розпочато у 80-х роках місцевим радгоспом, але з ряду причин припинилося. На той час було зведено цегляні стіни й зроблена покрівля, та після розпаду радгоспу будівництво «заморозили» на довгі роки. Сельчани багаторазово звертались до влади різних рівнів з проханням відновити будівництво. У 2005 році справу вдалося зрушити з місця: виготовлено проектно-кошторисну документацію та державний акт на землю. У 2010-2012 роках було виконано ряд будівельних робіт. У 2013 році будівництво тимчасово призупинили. У 2017 році було виділено кошти для завершення робіт – 3,5 млн. грн. з Держфонду регіонального розвитку. За ці кошти у новому корпусі встановлено водопровід та каналізацію, проведено тепло-, електропостачання, у приміщеннях зроблено ремонт, встановлено сантехніку. Ці роботи тривали з вересня 2017 року. 

З довгоочікуваним відкриттям лікарні углянців привітали голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук, голова Тячівської райради Іван Фабрицій, директор Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Володимир Маркович, сільський голова Углі Валерії Феєр, головний лікар Углянської ДЛ Ніна Стан. 

Геннадій Москаль передав персоналу лікарні у подарунок комп’ютерне обладнання. Від районної влади колектив лікарні отримав сертифікати на маніпуляційне та медичне обладнання. Низка підприємців і благодійників, які зробили внесок в облаштування лікарні та допомогли придбати інвентар, були нагороджені грамотами від обласної та районної влади. 

Після перерізання символічної стрічки всі бажаючі оглянули приміщення новобудови.

У медзакладі створено сприятливі санітарно-гігієнічні  умови для якнайшвидшого видужання хворих та надання якісних медичних послуг пацієнтам. На першому поверсі обладнано кабінети для амбулаторного прийому хворих, маніпуляційні, на другому – розташовано стаціонарне відділення на 9 палат. У цій же будівлі облаштовано й пункт екстреної медичної допомоги. У лікарню подали тепло- та водопостачання. Перші пацієнти лікарні задоволені: у щойно відкритому корпусі умови набагато кращі, ніж  були у старому. Затишні палати, світла їдальня, сучасні санвузли і кімнати гігієни – все для того, щоби процес одужання проходив більш комфортно. 42 працівники закладу, серед яких 9 лікарів, теж матимуть кращі умови для праці. 

Як зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Володимир Маркович, у перспективі планується, що відкритий медзаклад функціонуватиме як одне з відділень центральної районної лікарні. Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua