Всесвітній день сну 16 березня 2018 року: 7 фактів про сон, які потрібно знати кожному

Відомо, що вперше Всесвітній день сну (World Sleep Day) був проведений 14 березня 2008 року. Відтоді його проводять щороку у п'ятницю перед днем весняного рівнодення, в рамках проекту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з проблем сну та здоров'я. Кожен рік заходи в рамках дня присвячені певній темі, передає Ukr.Media.
В рамках святкування ми публікуємо цікаві дані кореспондента Уияльма Парку про сон, які тільки нещодавно були відкритими вчені.

Незвичайні факти про важливість повноцінного нічного сну
  • Знайомі запахи допомагають формувати спогади в мозку під час сну, поліпшуючи продуктивність навчання.
  • Здригання тіла, коли ми засинаємо — дуже поширене явище. Воно абсолютно нешкідливе і називається "гіпнотичні ривки".
  • Аналіз добових біоритмів людини показує, що найбільш природний час для денного сну — між 14.00 і 16.00 годинами. Хоча сон у другій половині дня більше сприяє відновленню організму, невеликий відпочинок близько полудня підвищує творчий потенціал.
  • Дослідження показали, що мутація в гені DEC2 дозволяє деяким людям повністю висипатися за 4 сну вночі. Жодних побічних ефектів на організм від такого короткого сну в них не виявили.
  • Одна з теорій про те, чому нам необхідно спати, стверджує, що під час сну наш мозок впорядковує спогади та враження, які він отримав протягом дня. Здається, у сні ми можемо справлятися зі спогадами про неприємні або травмуючі події.
  • Військові дослідники виявили, що, якщо ви виспіться заздалегідь (наприклад, лягаючи спати раніше протягом декількох днів) позбавлення сну не буде таким важким.
  • Якщо 12 ночей підряд ви будете спати всього по 6 годин, стан вашого організму буде таким, як при наявності 0,1% алкоголю в крові — невиразне мовлення, порушення рівноваги, погіршення пам'яті. Іншими словами, це стан сп'яніння.