Чи будуть лікарі виїжджати на виклики і що буде зі "швидкою": в МОЗ поставили крапку

???Чи будуть лікарі виїжджати на виклики і що буде зі "швидкою": в МОЗ поставили крапку
Міністерство охорони здоров'я України в зв'язку із затвердженням Порядку надання первинної медичної допомоги пояснило, чи будуть лікарі виїжджати на виклики до пацієнта.

Коментар з'явився на офіційній сторінці відомства в Facebook.

"Так, але рішення приймає лікар (терапевт, педіатр або сімейний лікар), а не пацієнт або працівники реєстратури. Люди, які насправді потребують консультації лікаря у себе вдома, не залишаться без допомоги. Пацієнт може зателефонувати й записатися на прийом до лікаря або обґрунтувати необхідність і викликати лікаря до себе додому, залишивши при цьому свої контактні дані ".

У повідомленні стверджують, що у лікаря буде можливість передзвонити пацієнтові й обговорити з ним його проблему, а також домовитися про час такого візиту.

"Раніше пацієнт самостійно оцінював свій стан і стан своєї дитини і приймав рішення дочекатися лікаря вдома. Зараз лікар на підставі інформації від пацієнта здійснюватиме оцінку ситуації і пропонуватиме пацієнтові більш зважене рішення. Іноді стан пацієнта вимагає виклику швидкої (103), а не очікування, поки лікар прийде до нього. Мова йде не про екстрену допомогу – служба "швидкої" буде працювати в звичайному режимі ".

Так, пацієнт і лікар спілкувалися через реєстратуру і рядок в журналі. Тепер пацієнт і лікар зможуть отримати доступ один до одного безпосередньо, телефоном.

У відомстві кажуть, що кожен пацієнт має розуміти, що, коли лікар йде до нього додому, він не допомагає мінімум трьом іншим пацієнтам. Тому разом з лікарем вони по телефону будуть разом приймати рішення про необхідність візиту додому.
Джерело ???