Страсний тиждень: що потрібно встигнути зробити перед Великоднем

??Страсний тиждень: що потрібно встигнути зробити перед Великоднем
Великодню передує тиждень приготувань, яка називається Страсний тиждень або Страсна седмиця. У ці дні в церкві згадують Таємну вечерю, розп'яття і поховання Ісуса Христа.

2018 року Страсний тиждень припадає на період з другого по сьоме квітня. Великдень святкується восьмого квітня.

Кожен день Страсного тижня має своє значення і свої традиції. Що можна і чого не варто робити в наступні шість днів.

У дні Страсної седмиці варто особливо строго дотримуватися посту. Великий піст складається з Великої Чотиридесятниці і Страсної седмиці. Раніше ми повідомляли, що можна їсти, а що не можна на Страсний тиждень.

Водночас за тиждень до Пасхи особливе значення надається богослужіння. У Страсний тиждень піст строгіший, особливо строгий він у Велику п'ятницю.

Великий понеділок

Цього дня згадується старозавітний патріарх Йосип, проданий братами до Єгипту, як прообраз страждаючого Ісуса Христа, а також євангельські розповіді про прокляття Ісусом безплідної смоковниці, яка символізує душу, що не приносить духовних плодів – покаяння, віри, молитви і добрих справ.

Великий вівторок

У Великий вівторок згадується викриття Ісусом фарисеїв і книжників, а також притчі, сказані Ним у Єрусалимському Храмі.

Велика середа

У Велику середу християни зі скорботою згадують зраду Іуди Іскаріота за 30 срібняків. Також згадується грішниця, яка, омивши сльозами і помазавши дорогоцінним миром ноги Христа, підготувала Його таким чином до поховання.

Великий четвер

У Великий четвер християни згадують чотири події: Таємну вечерю, обмивання Христом ніг учням, молитву Христа в Гефсиманському саду і зраду Іуди.

Велика п'ятниця

Спогад про суд, розп'яття і хресну смерть Ісуса Христа. У православ'ї на ранковій службі читаються 12 Євангелій Святих Страстей Христових, а на вечірній – виноситься плащаниця і співається Канон про розп'яття Господа і "На плач Пресвятої Богородиці".

У Велику п'ятницю піст особливо суворий, цього дня прийнято нічого не їсти до закінчення вечірнього богослужіння.

Велика субота

Спогад про поховання Ісуса Христа, перебування Його тіла у гробі. Цього дня відбувається освячення великодньої їжі. У суботу в Єрусалимі сходить благодатний вогонь.

Протягом всього Страсного тижня триває підготовка до Великодня. Господині в цей період мили столи, ослони, лавки, вікна, двері. Білили піч і стіни, вимивали підлогу і перемивали посуд.

З четверга до суботи тривало приготування у печі і у дворі: господині пекли паски, фарбували яйця, запікали м'ясо; чоловіки ставили гойдалки, заготовляли дрова на час свята.

При цьому люди намагалися бути небагатослівними на Страсний тиждень: уникали гучних гулянь і співів.

Вважалося, що Страсний тиждень був часом розгулу нечистої сили. Згідно з слов'янськими традиціями, перед Великоднем або після неї предки повертаються на землю, де перебувають протягом деякого часу.

Джерело ??