У водіїв забиратимуть водійські посвідчення – стало відомо за які порушення


Відібрані за порушення права водіям-новачкам повертати не будуть.

В Україні у водіїв, які вперше отримали водійське посвідчення і були позбавлені права на керування транспортними засобами, назавжди будуть забирати права. Відповідну постанову Кабінету міністрів опубліковано на “Урядовому порталі”. 

Зокрема, уряд вніс зміни до Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення. 

Документ приведено у відповідність з нещодавно прийнятими змінами до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. Документ передбачає, що повернення водійського посвідчення особам, які отримали його вперше і позбавлені права на керування транспортними засобами, не здійснюється. 

МВС виклало інфографіку про зміну правил дорожнього руху, які вступили у дію 1 січня 2018 року. Зокрема, зміни торкнулися обмеження швидкості руху у населених пунктах до 50 км/г, впровадження відеофіксації порушень дорожнього руху, зміни до Порядку видачі посвідчення водія, зміни розміру штрафів за деякі порушення, посилення відповідальності за керування транспортом у нетверезому стані.
У водіїв забиратимуть водійські посвідчення – стало відомо за які порушення

В МВС також нагадали, що вже також працює новий Порядок видачі посвідчення водія. Відтепер, перше посвідчення у сервісних центрах МВС видаватиметься на два роки з правом обміну на постійне у разі, якщо протягом двох років з дня його видачі особою не було вчинено три і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Якщо таких порушень було не більше двох, або взагалі не було — громадянин обмінює тимчасове посвідчення на постійне.
У водіїв забиратимуть водійські посвідчення – стало відомо за які порушення

МВС пропонує установити штраф 3400 гривень (зараз штраф за це правопорушення 510 гривень) за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год. За залишення місця ДТП пропонується встановити штраф 3400 гривень та передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців. 

У 20 разів пропонується збільшити розмір штрафу за управління транспортом без права керування – він становитиме 10 200 гривень, а за повторне порушення – 40 800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 800 гривень.
У водіїв забиратимуть водійські посвідчення – стало відомо за які порушення
??