На Тячівщині стартувала пора посадки картоплі (ФОТО)


По-справжньому тепла весна прийшла у район тільки нещодавно, однак дбайливі господарі вже розпочали кампанію з посадки картоплі. Адже, як стверджують землероби, не можна надто рано приступати до оранки, коли ще земля не прогрілася та не просохла, однак і спізнитися не дозволяється: для доброго врожаю насіння картоплі має лягати у вологий і теплий ґрунт.Тож на присадибних наділах деякі селяни вже проводять оранку ґрунту й садіння картоплі та інших овочів. Щоправда, не у всіх населених пунктах помітна жвавість на господарських полях. Вже традиційно відкривають сезон весняно-польових робіт мешканці ближчих до райцентру сіл, у гірських населених пунктах посадка картоплі проводиться зазвичай дещо пізніше.  

А починається робота на полі з підготовки ґрунту. Найперше, ґрунт удобрюють. Ті господарі, що тримають худобу, можуть не перейматися питанням придбання біодобрива, а от, ґазди, що не мають у господарстві великої рогатої худоби, змушені коров’ячий послід чи інші добрива купувати. Як розповідають селяни, коштує нині віз такого добрива  150-170 грн. залежно від регіону. Але головне – виорати землю під посадку. Поорати ґрунт цьогоріч господарям обійдеться у близько 70 грн. за сотку. Якщо орати кіньми, то на 10-20 грн. дешевше. Однак деякі трактори не тільки перетрушують ґрунт, а й роблять заглибини у ньому – ямки для посівного матеріалу. Підготувавши ниву, селяни розпочинають й сам процес засадження.

Ґаздам, які зберегли посівну картоплю з минулорічного врожаю, посадка бараболі обійдеться дешевше. А тим, що не мають запасів коренеплоду, доведеться викласти від 10 грн за 1 кг такої бульби, купуючи її на ринку. На засадження однієї сотки наділу необхідно близько 20 кг коренеплоду. 

Підсумувавши всі витрати на те, аби зорати, купити добрива та картоплю, сам процес вирощування обійдеться в кругленьку суму. Для того, щоб засадити одну сотку, потрібно витратити приблизно 300-400 грн. Але на цьому робота на городі не закінчується, адже впродовж всього літа картоплю необхідно доглядати – і покопати, і обгорнути та ще знищувати шкідників – колорадських жуків. Однак гарантії, що врожай буде хорошим, навіть після дбайливого догляду ніхто не дає. Та все ж, виростивши на власному городі овочі, можна бути переконаним, що цей продукт буде екологічно чистим. Л.Білак для Tyachiv.com.ua