На Закарпатті зацвіте Долина нарцисів (ФОТО)

Незабаром


Масове цвітіння у Долині нарцисів, що в районі Хуста на Закарпатті, в 2018 році очікується на початку травневих свят. Терміни цвітіння закарпатських нарцисів залежать від погоди.

Зазвичай перші квіти у Долині нарцисів розпускаються до 1 травня, і вже через тиждень по всій долині можна спостерігати цілі острівці білих квітів. Пік цвітіння традиційно припадає на середину травня.

Якщо весна на Закарпатті видається раняя і тепла, нарциси можуть розквітнути на два-три дні раніше звичайного.

У минулому році у зв’язку із затяжною зимою початок масового цвітіння нарцисів на території долини затрималося до середини травня.
Долина нарцисів розташована в урочищі Кіреші неподалік від міста Хуст на Закарпатті. Тут знаходяться найбільший у світі масив природних заростей нарциса вузьколистого — рідкісного рослини, занесеної до Червоної книги. Працює еколого-освітній центр «Музей нарциса», що розповідає про унікальну флору і фауну долини, історії її збереження.

Поява Долини нарцисів пов’язана ще з льодовиковим періодом на Землі. Тоді, після сходження криги, з гір стікало багато води, що сприяло акліматизації, цвітінню і розповсюдженню нарциса вузьколистого. З часом в низовині від сучасного Мукачева до Хуста, де росли нарциси, з’явилися дубові ліси. Після того, як на цих землях стали здійснювати господарську діяльність, площа долини нарцисів зменшувалася. За радянських часів долину взагалі хотіли переорати, щоб вирощувати сільськогосподарські культури. Після того, як було знищено 50 га нарцисів, оранку припинили і передали територію з нарцисами заповідному масиву Карпатського біосферного заповідника.

Новини Закарпаття