У Швеції відкрилася дорога, яка заряджає електромобілі

??У Швеції відкрилася дорога, яка заряджає електромобілі


У Швеції відкрилася перша в світі дорога, здатна заряджати електромобілі, які проїжджають по ній. Двокілометрова контактна рейка була встановлена на дорозі загального користування недалеко від Стокгольма.

Як зазначається, незважаючи на те, що це тестова ділянка, державне агентство доріг вже подало карту розміщення подібних трас по всій країні. Згідно з планом, до 2030 року 70% автомобілів Швеції повинні будуть відмовитися від використання викопного палива.

Для підзарядки електромобіль повинен мати спеціальний струмоприймач, що встановлюється в задній частині машини. В кінці цієї ділянки дороги струмоприймач відключається від рейки. Електрифікована дорога розділена на 50-метрові секції, кожна з яких подає електрику, тільки коли автомобіль проїжджає над нею.


"Якщо ми електрифікуємо 20 тисяч кілометрів автодоріг, цього, безумовно, буде достатньо. Відстань між двома магістралями — не більше 45 кілометрів, і електромобілі зараз їздять на такі дистанції без підзарядки", - заявив виконавчий директор консорціуму eRoadArlanda, який розробив проект, Ханс Селл. 

??