У якому випадку швидка приїде до хворого

Нові правила виклику швидкої допомоги.

У якому випадку швидка приїде до хворого
Медреформа 2018: як викликати швидку допомогу
З 1 квітня 2018 року в Україні стартувала медична реформа. І вже вступив у дію низка нововведень в медичному обслуговуванні громадян країни. Чи можна тепер за новими правилами викликати швидку допомогу і в якому випадку вона приїде до хворого, передає Ukr.Media.
Наприклад, тепер ми самі можемо вибрати собі лікаря для надання першої медичної допомоги незалежно від реєстрації або місця проживання. А для того, щоб викликати лікаря до себе додому нам не потрібно дзвонити в реєстратуру поліклініки, а звертатися безпосередньо до самого фахівця.
Всі ці зміни викликають питання у українців, наприклад, можна буде тепер викликати до хворого «швидку».

Як повідомила на брифінгу глава медичного міністерства Уляна Супрун, після впровадження в Україні медичної реформи лікарі продовжать приїжджати на виклики додому до хворого.
«Хочу розповісти про виклик лікарів, бо зараз йдуть чутки, що лікарі не приїжджатимуть до пацієнтів на виклики. Це неправда», - запевнила в. о. міністра охорони здоров'я.
При цьому вона зазначила, що процедура виклику зміниться і бригада лікарів або лікар амбулаторії не будуть зобов'язані виїжджати до пацієнта у будь-якому випадку. Тепер виїзд на будинок відбуватиметься на розсуд лікаря.

«Пацієнт дзвонить в амбулаторію або лікаря. Лікар тоді буде спілкуватися з ним по телефону і вони разом будуть вирішувати, лікар повинен приїхати до пацієнта або пацієнт до лікаря. Це неправда, що ми скасовуємо виїзди до пацієнтів.
Це зараз буде вирішуватися на рівні між кожним пацієнтом і лікарем, а не як було досі, що адміністратор, який приймав дзвінки, вирішував, чи повинен лікар виїжджати. Це не медичний працівник і він не повинен приймати такі рішення», - зазначила Супрун.
А ще обов'язково дізнайтеся про те, що таке електронні рецепти і по ним можна буде отримати ліки