Походи до гінеколога кардинально зміняться: Супрун вже готує «сюрприз»

??Походи до гінеколога кардинально зміняться: Супрун вже готує «сюрприз»
В рамках проведення медичної реформи, правила прийому гінекологів будуть істотно змінені. Про це повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Прийом гінеколога буде безкоштовним. На первинній ланці зараз є сімейні лікарі, педіатри та терапевти. З наступного року будемо додавати. На первинній ланці жінка може піти до гінеколога без напрямку», – зазначила вона.

Слід уточнити, що безкоштовними відвідування гінеколога виключно тільки для українок. Більш того, після вибору сімейного лікаря та підписання з ним декларації, правила походу знову змінюватися: направлення до гінеколога доведеться оплачувати іншими способами.

Нагадаємо, українські медики можуть понести кримінальну відповідальність за внесення в електронну систему охорони здоров’я персональних даних пацієнта без його згоди. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За її словами, зараз з’ясовуються обставини цього інциденту. При цьому його винуватці будуть покарані.

Нагадуємо також, що в Україні почалася активна фаза медичної реформи, в ході якої українцям потрібно підписати декларації з лікарями первинної медицини.

З 2 квітня пацієнти почали підписувати декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Декларація свідчить про те, що людина вибрала лікаря і хоче обслуговуватися саме у нього.

За усі послуги зазначених лікарів заплатить держава. За одного пацієнта Національна служба здоров’я заплатить лікарю первинної ланки в середньому 370 грн на рік, до 2019-го – 450 грн.

Якщо лікар зможе підписати декларації з 2000 пацієнтами, за рік держава заплатить лікарні, де він працює, від 740 тис. до 1 млн грн. Приблизно половина цієї суми – витрати практики, інші гроші підуть на зарплату працівників.

Джерело ??