Кому категорично не можна вживати алкоголь: відповідь науковців

?Вживання навіть невеликої кількості алкоголю може стати причиною прискореного розвитку серцевої недостатності, якщо у людини є мутації в гені тітін, відповідального за скорочення поперечно-смугастих м'язів серця.
? ?µ?·??»???°? ????????? ?·???±??°?¶?µ??? ?·?° ?·?°????????? "?°?»?????????»?"

Таку заяву зробили вчені з Лондонського інституту медичних наук MRC, Королівської лікарні Бромтона і Імперського коледжу, стаття яких вийшла у Journal of the American College of Cardiology.
Читайте також: Скільки можна вживати алкоголю, не шкодячи здоров'ю
Ген тітін (або коннектін) – найбільший з відомих білків, він складається з понад 38 тисяч амінокислот та відповідає за найважливішу функцію – бере участь у скороченні поперечно-смугастих м'язів серця.
Мутації у ньому викликають дилатаційну кардіоміопатію – обсяг порожнин серця без стоншення стінок суттєво збільшується, що провокує розвиток серцевої недостатності та раптової смерті.
Під час експерименту вчені дослідили пацієнтів з алкогольною кардіоміопатією, яка розвивається, при надзвичайно великому споживанні алкоголю (наприклад, 7 пляшок вина в тиждень протягом 5 або більше років). Вони з'ясували, що 13,5% людей мали серйозні мутації у гені тітін.
Окрім того, у людей, які трішки перевищували рекомендовану кількість спожитого за тиждень алкоголю (140 мілілітрів чистого етанолу), функції серця також порушувалися.

https://24tv.ua/zdorove_zhittya_tag5270?