Кривавий Місяць і метеорний потік в липні-2018: що побачать українці

?Кривавий Місяць і метеорний потік в липні-2018: що побачать українці
Липень цього року насичений яскравими астрономічними явищами, які зможуть побачити і в Україні. Коли варто спостерігати за небом.

13 липня очікується часткове Сонячне затемнення. Це явище пов'язане з Молодиком, фазою Місяця, коли він розташований між Землею і Сонцем майже на одній лінії. В цей час зручно розглядати космічні об'єкти, які не доступні оку через місячне світло, так як Місяць із Землі на цій фазі не видно.

Але в цей день він розташовується на одній прямій із Сонцем і Землею, що і є причиною виникнення неповного Сонячного затемнення, коли Місяць частково закриває Сонце.

Спостерігати за затемненням можна буде лише в південній частині Австралії і Антарктиди, використовуючи сонячні фільтри або маску зварника, в іншому випадку можливий опік сітківки. Початок о 04:48 за київським часом, його пік у 06:01, а кінець – в 7:13.

27 липня відбудеться повне Місячне затемнення або так званий "Кривавий Місяць". Він виникає, коли повний Місяць проходить через центр тіні Землі, при цьому набуваючи червоний колір. У 21 столітті це найтриваліше Місячне затемнення – близько 103 хвилин.

Українці зможуть побачити лише часткове Місячне затемнення при сході Місяця, як і вся Європа, Південна Америка і Західна Африка. Під час заходу Місяця видимість з'явиться в Східній Азії та Австралії. Поспостерігати за явищем повністю вийде у Східній Африці, Центральній і Південній Азії, а в Північній Америці – його не побачать зовсім.

Також в цей день Марс буде знаходитися на одній лінії з Сонцем, максимально наблизившись до Землі. Подивитися на червону планету можна буде за допомогою звичайного непрофесійного телескопа.

28, 29 липня пройде щорічний метеорний потік Дельта Аквариди. Це середній потік, який здатний виробляти 20 метеорів на годину. Починається він ще 12 липня, але його пік прогнозується саме на ніч 28-го і ранок 29-го числа.

Так як місяць майже повний, насолодитися красою явища в цьому році буде вкрай важко, але побачити найяскравіші метеори цілком можливо. Найкраще спостерігати за нічним, досвітнім небом далеко від міста.

Джерело ?