На Тячівщині може створитися одна з найбільших ОТГ області

??На Тячівщині може створитися одна з найбільших ОТГ області

Нересниця готова розпочати підготовчу роботу до створення об’єднаної територіальної громади. Доволі заможне п’ятитисячне село на Тячівщині вже давно проголошує готовність до об’єднання. Свого часу тут проводили опитування серед населення і більшість мешканців підтримали створення ОТГ із центром у Нересниці. Труднощі виникали лише з селами, які, згідно з проектом перспективного плану, повинні увійти до об’єднаної громади.
У четвер, 12 липня, відбулася робоча зустріч сільських голів та депутатів населених пунктів потенційної Нересницької ОТГ з Іваном Дем’янчуком, директором Закарпатського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», та радником з питань комунікацій Центру Юрієм Ліваком.
Як запевнив голова Нересницької сільради Василь Гасинець, громада села та її керівництво підтримують створення ОТГ. У самій Нересниці та навколишніх селах працює багато підприємців і працівників на різних підприємствах, тому надходження до бюджету після об’єднання суттєво зростуть. Якщо в громаду увійдуть всі населені пункти, передбачені проектом перспективного плану, населення ОТГ становитиме близько 23 тисяч людей і громада стане однією з найбільших на Закарпатті.
Під час зустрічі присутніх найбільше цікавили взаємостосунки між центром громади та іншими населеними пунктами ОТГ. Зокрема, чи не вийде так, що центр вкладатиме кошти лише у власний розвиток, а інші села залишаться у ролі «бідних родичів». Іван Дем’янчук розповів, що якщо подібні побоювання існують, то їх легко передбачити у процесі обговорення та засідань робочої групи. Свого часу такий приклад подав Тячів з населеними пунктами, які увійшли до Тячівської ОТГ. Нині Тячівська громада є найуспішнішою у всій області.
Крім того, голова села Новоселиця Василина Орябко поскаржилася, що громада села, яке вона очолює, недостатньо проінформоване про переваги децентралізації і потребує докладного роз’яснення. Іван Дем’янчук запропонував провести громадські обговорення в Новоселиці за участі представників Закарпатського ЦРМС, які зможуть відповісти на всі питання, що хвилюють жителів села.   

?Закарпатський ЦРМС?