Унікальна подія - "кривавий Місяць" - відбудеться в п'ятницю, 27 липня!!!

​Це найдовше місячне затемнення століття, яке можна буде спостерігати практично у всіх куточках земної кулі.Це найдовше місячне затемнення століття, яке можна буде спостерігати практично у всіх куточках земної кулі.
В Україні можна буде побачити "кривавий Місяць": все, що потрібно знати про затемнення Кривавого місяця.
Унікальна подія - "кривавий Місяць" - відбудеться в п'ятницю, 27 липня. Це найдовше місячне затемнення століття, яке можна буде спостерігати практично у всіх куточках земної кулі. Раніше в цьому місяці можна було спостерігати сонячне затемнення. Про це повідомляє ЗМІ, інформує Ukr.Media.
Земля повністю закриє Місяць на одну годину і 43 хвилини. В цей час люди зможуть спостерігати "кривавий Місяць" - супутник Землі стане червоним.

"Кривавий" Місяць називають під час затемнення. Воно виникає, коли Земля проходить між Сонцем і Місяцем, відкидаючи тінь на свій супутник. На відміну від сонячного затемнення, коли Місяць проходить між Землею і Сонцем, блокуючи сонячне світло, місяць не буде вже "темний" як під час затемнення, а замість цього стає червоним.

Місячні затемнення зустрічаються рідше, ніж сонячні - не більше трьох за рік, які можна спостерігати в якомусь конкретному місці. В деякі роки їх може не бути зовсім. Однак кожне місячне затемнення можна спостерігати більш ніж в половині земної кулі.
Затемнення 27 липня примітно тим, що триватиме довго - Місяць буде в тіні Землі чотири години і повністю затьмариться на одну годину і 43 хвилини. Найкраще затемнення буде видно на Близькому Сході, в східній частині Африки, Індії та в західній частині Китаю. Також затемнення можна буде побачити, перебуваючи в іншій частині Африки, в Європі, інших частинах Азії, Австралії, східній частині Південної Америки.
Для того щоб насолодитися місячним затемненням, найкраще вибратися за місто, подалі від світла і вогнів - у місті контраст між небом і Місяцем буде не таким яскравим. Дивитися на таке затемнення абсолютно безпечно. Рекомендується розглядати планету в телескоп або бінокль.
В Україні фаза повного місячного затемнення настане 27 липня о 23:21 (20:21 за Гринвічем).​