Масштаби впливу людини на Світовий океан розрахували екологи

Загальна площа незайманих вод становить близько 55 млн квадратних кілометрів - близько 13% площі Світового океану

Група вчених з Австралії і США проаналізувала стан Світового океану і підрахувала кількість незачеплених людиною акваторій. Їхні дослідження опубліковано в журналі Current Biology.
За даними дослідження, загальна площа незайманих вод становить близько 55 млн квадратних кілометрів – близько 13% площі Світового океану, і менше 5% цих акваторій знаходяться під захистом закону.
У своєму дослідженні вчені вивчили, як на океан впливають 12 типів діяльності людини, включаючи вантажоперевезення, транспорт, рибальство, скидання промислових стічних вод і сільськогосподарських добрив. Незайманими людиною вважалися райони, на які практично не вплинули як мінімум 15 факторів зі списку – показник антропогенного впливу там становив менше 10%.
У результаті вчені з’ясували, що найбільші “дикі” акваторії знаходяться в Індо-Тихоокеанському регіоні, а також в Арктиці й Антарктиці, а їх площа становить близько 16 млн квадратних кілометрів. Найменше незайманих зон виявилося у водах, що оточують південь Африки.
За словами дослідників, такі “дикі” зони грають принципово важливу роль для екології Землі, тому рівень різноманітності біологічних видів у них набагато вищий, ніж в інших районах. Захист таких акваторій допоможе зберегти біорізноманіття планети.
–​