Обережно, шахраї! На Закарпатті діє нова схема з викраденням грошей з банківської картки (ФОТО)

Обережно, шахраї! На Закарпатті діє нова схема з викраденням грошей з банківської картки (ФОТО)
Ми розповімо, як розпізнати шахраїв та вберегти свої заощадження. До матеріалу додаємо скріншоти із зображенням злочинної схеми.
Нещодавно зловмисники обікрали 18 осіб у Луцьку, а зараз ця хвиля докотилась і до Закарпаття. Схема грабіжників проста – вони телефонують на ваш номер телефону, який очевидно прив’язаний і до вашої банківської картки. Видають з себе представника банку та просять здійснити певні операції, які насправді переказують ваші кошти на їхні картки.

Хто в зоні ризику?

Один з найбільших операторів мобільного зв’язку в Україні Vodafone та національний банк ПриватБанк не підписали угоду про спільну систему безпеки та збереження коштів, в той час, як інші оператори мобільного зв’язку та інші банки зробили це давно. Отже, якщо ви користуєтесь послугами мобільного оператора Vodafone та маєте прив’язану картку Приватбанку до свого номера ви в зоні ризику.
Якщо ви продаєте, або купуєте на Інтернет платформах. Одна з найбільших та, нажаль, незахищених платформ – ОЛХ. Шахраї нібито цікавляться вашим товаром, просять номер картки для того, щоб оплатити замовлення, а отримавши номер картки та маючи ваш номер мобільного здійснюють свої шахрайські схеми. Одна з них – після дзвінка від зацікавленого покупця вам телефонує представник банку (з номера, який починається на 056).
Псевдопредставник запевняє, що вам повинні переслати кошти, але робить це юридична особа, тобто фірма. І вам потрібно надати дозвіл виконавши певні операції у своєму онлайн банкінгу. Введіть код -1111 в полі для переказу грошей на свій мобільний. Довірливий користувач так і робить і перераховує 1111 гривень на свій мобільний, звідки шахраї, які завчасно зробили картку з таким самим номером телефону, як у вас їх знімають. Запитаєте, як таке можливо?
Звернутись до магазину мобільного оператора та заявити про втрату картки може кожен. Для цього необхідно тільки назвати останні номери телефонів з якими ви контактували. А завбачливі шахраї кілька разів вам телефонували з різних номерів, які і назвали. Врешті, вони отримують дублікат вашої  мобільної картки, якою можуть спокійно користуватись.

Як не потрапити на гачок?

Перше правило – ніколи і нікому не називайте свій пін-код від банківської картки, навіть якщо номер який вам телефонує запевняє, що це представник вашого банку.
Якщо вам телефонують з незнайомих номерів, перевірте чи є цей номер в Інтерент месенджерах. Зазвичай, шахраї не створюють на сім-картах одноденках акантів у Viber  чи Telegram.
Вам можуть надсилати смс повідомлення з цифрами ніби-то коду, який вам потрібно ввести. Ігноруйте їх.
Якщо вам телефонує представник вашого банку, аби впевнитись, що це не шахраї, покладіть трубку та передзвоніть на гарячу лінію.
Якщо ви зрозуміли, що вас ошукали, терміново телефонуйте на гарячу лінію свого мобільного оператора, або банку та просіть, щоб картку заблокували.
Пам’ятайте, що маючи доступ до вашого мобільного номера та банківської картки шахраям легко потрапити у ваш мобільний банкінг і зняти звідти всю суму, а інколи навіть і кредитні кошти.
Обшуканим користувачам національний банк пообіцяв повернути гроші, але коли це буде і чи повернуть їх насправді залишається загадкою.
Як нам вдалось дізнатись у поліції, таких випадків в нашому краї щодня більшає, але знайти грабіжників вкрай важко. Тому кожному з нас варто бути пильними та уважними.Мukachevo.net