ВООЗ назвала саму смертоносну хворобу в світі

ВООЗ назвала саму смертоносну хворобу в світі
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), туберкульоз став найбільш смертоносним захворюванням у світі, випередивши синдром набутого імунодефіциту (СНІД).

У звіті ВООЗ зазначається, що в 2017 році 10 мільйонів осіб захворіли на туберкульоз, від хвороби померло 1,6 мільйона чоловік, передає Новий час.

З 2000 року смертність від туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих скоротилася на 44%, серед ВІЛ-негативних осіб - на 29%. Саме люди з ВІЛ знаходяться під загрозою особливо швидко захворіти на туберкульоз.

Кількість нових випадків щорічно скорочується на 2%, відзначили в ВООЗ. Швидкі темпи - в Європі та Африці, 5% і 4% відповідно. Втім, близько 3,5 мільйона випадків залишаються недіагностованими або незареєстрованими.

За даними організації, профілактики та лікування туберкульозу в країнах з низьким і середнім доходом в 2018 році не вистачає 3,5 мільярда доларів. Сума може зрости майже вдвічі до 2022 року, якщо не вживати заходів.

Проблемою є і те, що все більше людей мають резистентну форму туберкульозу - хвороба не реагує на рифампіцин, найбільш ефективний препарат першої лінії.

За оцінками ВООЗ, кожен четвертий є носієм туберкульозної інфекції.

Раніше повідомлялось, що Україна на 2 місці в Європі з захворюваності на туберкульоз.

Джерело  ​