Здорожчання газу, потепління та переведення годинників: що чекає на українців у жовтні

Здорожчання газу, потепління та переведення годинників: що чекає на українців у жовтні
Середина осені обіцяє бути насичена подіями. Так, очікується, що в Україну незабаром зайдуть нові авіакомпанії, погода на початку жовтня буде радувати сонцем і теплом, а от тарифи на газ для населення можуть знову переглянути, повідомляє "Сьогодні".

Додатковий вихідний: у жовтні українців очікує на один вихідний день більше. У неділю, 14 жовтня, країна буде відзначати День захисника України, тому понеділок 15 жовтня також буде неробочим. Так, українці зможуть відпочити три дні поспіль – з 13 по 15 жовтня. В цілому, в жовтні буде 9 неробочих днів.

Масові перевірки бізнесу: з жовтня українському бізнесу загрожують великі перевірки та штрафи за порушення трудового законодавства. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман на початку вересня заявив, що величезна частина української економіки перебуває в тіні, у зв'язку з цим було прийнято рішення посилити перевірки. В Кабміні кажуть, що першими під підозрою опиняться ті компанії, де всі співробітники отримують мінімальні зарплати, оскільки, за офіційними даними, на 1 серпня 2018 р. середня зарплата по країні становить 9170 грн. Проводити перевірки будуть інспектори Держпраці, які після цього будуть накладати штрафи. Нагадаємо, що за січень-липень 2018 р. податківці в Україні викрили 8,8 тис. підприємців, які провадили "тіньову" діяльність.

Захід нових авіакомпаній на український ринок: 5 жовтня рейси з Тбілісі до Києва відкриє нова грузинська авіакомпанія Myway Airlines. Польоти в Грузію і назад будуть проходити двічі на тиждень - по понеділках і п'ятницях. З 24 жовтня авіакомпанія розширить польотну програму до Києва, додавши третій рейс по середах. Крім грузинського авіаперевізника 18 жовтня Україну зайде авіакомпанія Brussels Airlines, яка буде здійснювати польоти з Брюсселя до Києва. Обидві компанії вибрали для обслуговування аеропорт "Бориспіль".

Ціни на газ можуть зрости: ще в кінці серпня Кабінет міністрів України продовжив дію спеціальних зобов'язань з продажу природного газу за зниженою ціною. Це означало, що ціни для населення залишалися стабільними протягом усього вересня. Термін дії постанови закінчувався 1 жовтня. Однак днями Кабінет міністрів продовжив спеціальні зобов'язання для "Нафтогазу України" до 18 жовтня 2018 року, знову відтермінувавши підвищення тарифів. Таким чином, після 18 жовтня тарифи для населення все ж можуть змінитися. А ось для промисловців вони точно підвищаться - "Нафтогаз" з 1 жовтня збільшить ціну на газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати, на 9,7% (на 1189,2 грн) у порівнянні з вереснем - до 13 438,8 грн за тисячу кубометрів газу.

Тимчасова відміна одного поїзда "Інтерсіті": з 1 по 16 жовтня швидкісний поїзд "Інтерсіті" №739 / 740 не виходитиме на маршрут Київ - Кривий Ріг - Київ. Це пов'язано з проведенням ремонтних робіт по реконструкції контактної мережі на перегоні Фундукліївка - Цибулеве. У прес-службі Укрзалізниці нагадують, що на цей період потрібно планувати свої подорожі з урахуванням змін в роботі поїздів.

Нові правила оформлення лікарняних: за даними Фонду соціального страхування України, з 1 жовтня почне діяти нова форма заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам і окремих виплат постраждалим на виробництві для оплати лікарняних. Заява-розрахунок можна буде відправити в електронному вигляді і з цифровим підписом. Оформляти і подавати документ до робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України або його відділення повинен роботодавець. У відомстві зазначають, що це дозволить запобігти можливим помилкам при визначенні розміру допомоги та страхових виплат.

Переведення годинника: в цьому році українцям потрібно буде перейти на зимовий час вже близько 4 ранку в ніч з 27 на 28 жовтня. Стрілки годинника потрібно буде перевести на годину назад.

Бабине літо. Зараз погода в Україні істотно зіпсувалася - дощі, різке похолодання, сильні вітри. Але, за прогнозами синоптиків, вже на початку жовтня в країну може повернутися бабине літо. На початку місяця температура повітря підніметься до + 18-22 градусів тепла. Також очікується, що погода в основному буде сонячною і сухою. Синоптики відзначають, що в цьому році буде два бабських літа. Одне з 15 по 25 вересня, друге - з 4 по 10 жовтня. Правда, вже з другої половини жовтня в країну нагрянуть заморозки.

Джерело  ​