Депутати Тячівської міської ради позачергово збирались на сесію (ФОТО)

18 жовтня під керівництвом Тячівського міського голови Івана Ковача відбулося засідання 27-ї позачергової сесії Тячівської міської ради сьомого скликання.На порядку денному був ряд невідкладних питань.

Найперше, депутати заслухали і затвердили звіт про підсумки виконання бюджету Тячівської міської ради за 9 місяців 2018 року, який озвучила провідний спеціаліст фінансово-господарського відділу міськради Емма Нанаші. Так, бюджет по доходах міської ради за цей період в цілому виконано на 105,2%. При уточненому плані в сумі 121 605,5 тис. грн. фактично надійшло до бюджету 127 938,5 тис. грн., тобто понад план надійшло 6,3 млн. грн.

Бюджет по видатках в цілому виконано на 75%. При плані 158 111,8 тис. грн. фактично використано коштів в сумі 118 547 тис. грн.
Відтак депутати внесли зміни до штатних розписів загальноосвітніх шкіл Тячівської ОТГ. Також обговорили й внесли зміни до бюджету об’єднаної громади на 2018 рік. Зокрема, спрямували 6,69 млн. грн., отримані з державного бюджету на будівництво АЗПСМ в м.Тячів, по вул.Вайди, 1б, та спрямували понад 1,2 млн. грн. медичної субвенції на виплату зарплат персоналу первинної медицини ОТГ. 
За словами міського голови Івана Ковача, проектно-кошторисна документація для будівництва нової амбулаторії наразі вже проходить експертизу. Збудувати медичний заклад планують наступного року. 

З-поміж іншого, депутати виділили кошти на різні потреби освітніх закладів громади та на фінансування програм медикаментозного забезпечення. 

Наступним питанням було встановлення ставки земельного податку за користування землями лісогосподарського призначення відповідно до змін у законодавстві від 10 липня 2018 року. На території Тячівської ОТГ є одне лісове господарство – «Тячівське ЛГ», ліси займають площу 498 га. Депутати подискутували з приводу того, який податок лісники будуть сплачувати до місцевого бюджету. В результаті на голосування поставили дві пропозиції: від виконкому – встановити ставку податку на рівні 0,5%, від профільної депутатської комісії – на рівні 1% від нормативно-грошової оцінки площі ріллі по Закарпатській області. Більшістю голосів депутати проголосували за другу ставку  – 1%. Вона діятиме з 1 листопада до кінця поточного року. Ставку на наступний рік визначатимуть у новому бюджетному році.

Крім цього, прийняли рішення щодо розроблення містобудівної документації, взяття на облік громадян для виділення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва та розглянули заяви з питань землекористування.

Насамкінець обговорили заходи у рамках Європейського тижня місцевої демократії.


Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua