Якщо Зеленський піде в президенти України: що варто знати про можливого кандидата

Чи правда що Володимир Зеленський йде в президенти України? Президентські вибори 2019 року в Україні можуть мати доволі неочікувані результати. А переможцем може стати людина, яка ще не висунула свою кандидатуру офіційно. Серед таких – і Володимир Зеленський.
Традиційно, в Україні нового Президента обирають кожні 5 років. Наступні президентські вибори в Україні відбудуться 31 березня 2019 року. Цього разу українці обиратимуть Президента вже всьоме, на зміну діючому – Петрові Порошенко. Серед ймовірних кандидатів – і Володимир Зеленський.

Володимир Зеленський – коротка біографія

  • Народився 25 січня 1978 року у місті Кривий Ріг (Дніпропетровська область).
  • Освіта: юридична, вища – Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.
  • Сімейний стан: одружений. Дружина Олена Зеленська (дівоче прізвище – Кіяшко). Діти – Олександра (2005 року народження), Кирило (2010 року народження).
  • Професійна діяльність: актор, продюсер, засновник "Студія Квартал 95".

Заява про участь у виборах президента України 2019

Про те, що Зеленський може бути кандидатом на посаду президента України, розмови почалися наприкінці 2016 року. Тоді на екрани вийшла кінокомедія "Слуга народу 2", в якому Зеленський зіграв президента України Василя Голобородька. Цей фільм – логічне продовження серіалу "Слуга народу", який "Студія Квартал 95" випустила ще у 2015 році. У 2019 році очікується продовження.

Тизер нового фільму "Слуга народу"

Вже після прем’єри фільму ще у 2017 році у Зеленського спитали, що він думає про те, щоб стати кандидатом у президенти України.
– Якщо серйозно про це говорити взагалі, хоча я до цього серйозно ставитися не можу (поки що). Насправді в чому суть – я вважаю, що я на місці, в цілому, в житті. Я хочу бути на своєму місці, мені кайфово. Я не їжджу вчитися в Америку.
– Але можна ж поїхати?
– Не можна. Тому що не можна вивчати в Америці, як живуть в Україні
Володимир Зеленський розповів, чи збирається стати президентом: дивіться відео
 

У цій його відповіді прослідковуються два головні меседжі – він про це серйозно не думав поки що (це був 2017 рік). А також згадка про іншого можливого кандидата в президенти з "культурного фронту" – Святослава Вакарчука – і закид йому про навчання у Стенфордському університеті.

Президентський рейтинг Зеленського: може пройти у другий тур

Однак якщо у 2017 році можлива кандидатура Зеленського і звучала як жарт, то у 2018 році з ним вже доведеться рахуватися іншим політикам. За результатами спільного дослідження трьох дослідницьких центрів – КМІС, СОЦИС та Центру Разумкова, у Зеленського третій результат, за кого б віддали свої голоси респонденти, якби вибори відбулися найближчим часом. Він набрав 6,7% голосів. Для прикладу, у чинного Президента України Петра Порошенка – 7,1% голосів. При цьому у Святослава Вакарчука – 6,5% голосів.

Так, цього мало для участі у другому турі виборів, але ж і він ще особисто не заявляв про участь у виборах і не розпочинав передвиборчу кампанію. Його реклами немає по українських містах та селах. Але "підтримка" є.
У той же час, якщо розрахувати відсотки щодо тих, хто визначився (власне, саме ці показники найближчі до можливих результатів виборів, якби вони проводилися в середині вересня), то отримаємо:
19,3% проголосували б за Юлію Тимошенко,
11,9% – за Петра Порошенка,
11,8% – за Володимира Зеленського,
10,9% – за Анатолія Гриценка,
8,4% – за Святослава Вакарчука,
8,1% – за Юрія Бойка,
7,5% – за Вадима Рабіновича,
6,7% – за Олега Ляшка,
4,2% – за Андрія Садового,
2% – за Олександра Шевченка,
за інших кандидатів – загалом 9,3%.
І тут вже відставання Зеленського від Порошенка – на межі похибки.

"Слуга народу" як політична партія

Варто зауважити, що "Слуга народу" – це не лише серіал та фільм за участі Зеленського. З 2017 року – це ще й політична партія. Зареєстрував її Іван Баканов. Він юрист "Студії Квартал 95" з 2013 року, тож людина, яка доволі близька до Зеленського.

Щодо партії, то вона може бути хорошою платформою для участі у виборах.

Скандали "95-го Кварталу" та Зеленський

Та завадити президентській кампанії Зеленського можуть скандали навколо "Студії 95 Квартал". При цьому Зеленський має пряме відношення до цих скандалів
2016 рік. Україна як "актриса німецького фільму для дорослих"
У 2016 році Зеленський разом з "Студією Квартал 95" виступав у Юрмалі. Це був ювілейний КВК, тож і публіка там зібралася, у більшості, проросійськи налаштована. Відтак слова про Україну в цьому контексті, яка "готова прийняти будь-яку кількість з будь-якого боку" викликали у залі сміх. Але не в українців. Масове обурення призвело до того, що "Студія Квартал 95" була змушена відмовитися від участі у проекті фінансування своїх проектів від Держкіно на 50 мільйонів гривень. 15 мільйонів з них мали піти на фільм "Слуга народу".
2016 рік. Спільне виробництво фільмів з Росією
Цього ж року вийшов фільм "8 кращих побачень" цієї ж "Студія Квартал 95". Рекламували фільм як виключно український продукт, і ліцензію стрічка отримала відповідну. Та згодом виявилося, що компанія Зеленського знімала цей фільм у ко-продукції з Росією, про що вирішила приховати інформацію.

2018 рік. Невдалий гомофобний номер
Черговий скандал зі "Студією Квартал 95" та Зеленським розгорівся вже ну перші дні 2018 року. У новорічному концерті вони показали номер "Кто строгал Буратино". У цьому номері, фактично, висміювалися секс-меншини. Це призвело до того, що під офісом каналу "1+1" відбувся мітинг. Згодом студія вилучила відео жарту з публічного доступу та висловила публічне вибачення представникам секс-меншин за цей жарт

Флешмоб #ідітьвсраку

Ще раз про себе говорити у політичному аспекті Зеленський змусив, запустивши флешмоб #ідітьвсраку. Так актор відреагував на нецензурну лайку депутата Олега Барни у стінах парламенту.

Ставка Коломойського

Можливість висунення Зеленського в кандидати породжує навколо нього чимало слухів та "посилань на власні джерела". Одне з таких дає видання "Страна", заявляючи, що Зеленський може стати протеже олігарха Ігоря Коломойського. При цьому зазначається, що рішення про участь Зеленського у виборах вже прийняте.
"Зеленський йде на вибори, проте до останнього буде тягнути з заявою про офіційний старт. До якогось часу дійсно були великі сумніви, і всюди надходили суперечливі сигнали. Рейтинги Зеленського показували хорошу динаміку, однак занурюватися з головою в політику ні Зеленський, ні члени його команди готові не були. Багато його відмовляли, інша частина, навпаки, підігрівали його амбіції. Сьогодні рішення прийнято. І вже навіть створено штаб", – заявляє видання "Страна" з посиланням на "свої джерела".

Зазначається, що керівником штабу призначено Ігоря Баканова, який і є засновником партії "Слуга народу".
Поки що офіційно про своє висунення на посаду Зеленський не повідомляв. Поки що, як казав він у коментарі рік тому.
Автор: Ігор Саджениця