В Україну йде грип, який минулого року вбив понад 80 тисяч американців


В епідемічному сезоні 2018-2019 рр. в Україні циркулюватиме агресивний вірус грипу Singapore А, через який у США минулого року загинуло понад 80 тисяч людей. Про це на прес-конференції розповіла провідний інфекціоніст України, завідувач кафедри інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця, заслужений лікар України Ольга Голубовська, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Цілком несподівано минулий сезон грипу ознаменувався надзвичайною тяжкістю перебігу в США: за минулий сезон від вірусу Singapore А(H3N2) загинуло понад 80 тисяч американців. Цього ніхто не спрогнозував попередньо. Ми його чекаємо в Україні. Наскільки він буде агресивний, епідеміологи сказати не можуть. Пік смертності був (оскільки це вірус грипу А(H3N2) і це йому властиво) в основному серед дітей і людей літнього віку – яким більше 65 років», — наголосила Голубовська.

Вона зауважила, що зазвичай найбільшу кількість смертей приносить вірус грипу А(H1N1).

«Клініцисти зазвичай бояться вірусу штаму А(H1N1) — він викликає найбільшу напруженість, смертність. Він протікає дуже бурхливо, від нього помирають молоді люди і дуже швидко гинуть. Та минулого року А(H3N2) був досить вірулентним і проявив високу патогенність», — сказала професор.

За словами Голубовської, минулий епідемсезон в Україні був досить спокійним.

«У минулому епідемсезоні домінував грип групи В, який м’якше протікає, ніж вірус групи А. Що буде в Україні в поточному епідемсезоні, поки що невідомо, але ми маємо бути готові», — наголосила Голубовська.

За її словами, в київських клініках вже госпіталізовані хворі з грипом.

«Поки що в клінічному перебігу хвороби цих хворих немає особливостей, це звичайний грип. В Європі наразі в 70% циркулює вірус грипу А(H1N1). В Україні поки все спокійно, епідемії немає. Незначне зростання захворюваності спричинене сезонними респіраторними захворюваннями», — зауважила Голубовська.

Вона наголосила, що найголовніше при грипі — це готовність лікарів і клінік.

Як повідомлялося, за прогнозами українських епідеміологів, основним збудником грипу в наступному епідемсезоні буде Singapore (H3N2), який частіше викликає грип у дітей і у літніх людей. Це вірус, який призводить до пневмонії, тяжких пневмоній і летальних випадків серед літніх людей і пацієнтів з хронічними патологіями. Він дуже небезпечний для маленьких дітей і людей з факторами ризику: з ожирінням, з цукровим діабетом, бронхіальною астмою та іншими хронічними патологіями, вагітних. У таких людей може статися дуже стрімкий розвиток захворювання зі значною імовірністю смерті, тому такі люди мають бути вакциновані.