Декілька цікавих фактів про сновидіння

​Найцікавіші історії з нами трапляються саме у снах.

Можливо, більшість з снів ми навіть не пам'ятаємо, але незвичайні відчуття після пробудження дуже часто не залишають нас ще довгий час, інформує UkrMedia.
Сни для нашого організму
Самі сновидіння грають для нашого організму дуже велику роль. На відміну від різних біблійних історій, сни нам дані не для того, щоб передбачати майбутнє. Важливу роль відіграють сни саме в нормалізації діяльності головного мозку. Вся інформація, яку ми отримуємо протягом дня обробляється завдяки сновидінням. І сни - це розіграні персонажі і події прожитого дня.
Незвичайні факти про сни
Про деякі цікаві факти про сни не замислюється ні одна людина.
Незвичайні факти ми зібрали для Вас:
Сни в утробі матері
Ще в утробі матері маля може бачити сновидіння. Але більше можливості спостерігати сни є у немовлят. Оскільки 70% всього часу вони проводять уві сні - 50% з нього малюки «літають в хмарах». Завдяки снам груднички розвиваються, навчаються, формують свідомість про навколишнє життя.

Світ без сенсу
Особливість снів є повна нелогічність подій, які з нами відбуваються. Буває це через розкладання досвіду та подій за день по поличках нашого мозку. Дослідження показали, що мозок людей, які не бачать сни, погано виконує свої функції, а пам'ять - значно слабша.
Активність мозку
Завдяки прориву в медицині та апарату МРТ, лікарі змогли з'ясувати які саме частини мозку проявляють активність під час сновидінь. Ними виявилися:
гіпокамп (має справу з пам'яттю)мигдалини (пов'язані з емоціями)міст в стовбурі головного мозку
1,5 години сновидінь
Більше 30% усього життя ми проводимо уві сні. Кожну ніч ми бачимо близько 5 снів, загальна тривалість яких 90 хвилин.
Життя без снів
До 1982 року вчені всього світу були впевнені в тому, що життя без сновидінь не можливе. Однак, чоловік, який отримав травму голови, розвіяв усі дослідження. Ювалю зачепило рикошетом голову, і був пошкоджений міст в стовбурі головного мозку. Тепер він зовсім не бачить сни, але чудово себе почуває і продовжує повноцінне життя адвоката і художника. Хоча в майбутньому, безсумнівно, буде мати проблеми з пам'яттю.
Активність мозку під час сну
У більшості фаз сну наш організм майже повністю відпочиває, серце і дихання сповільнюються, тіло відпочиває і знижується активність мозкових хвиль. Однак під час фази сновидінь наша сіра речовина працює на всі 100%. Тільки м'язи в цей момент паралізовані.
Змішування часів
Дуже часто в наших снах присутні змішані події з минулого і сьогодення. Навіть, якщо Ви бачили людину кілька тижнів тому - саме сьогодні вона може Вам приснитися.

Найпоширеніші сни
  • втеча від когосьлітак або його падіннявагітність або пологиприродні катаклізмипошук прихованих кімнат у приміщенніпаралічплаванняпровал на співбесіді або іспиті