Скільки в цьому році отримуватись закарпатки грошей на дітей

​Ніяких радикальних змін щодо виплати за народження дитини не буде.

Надання грошової допомоги на дітей одиноких матерів регламентовано Постановою КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми». Сума виплат в 2019 році збільшена не була і, як і раніше, становить різницю між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Максимальний розмір допомоги матерям-одиначкам:
Дитяча допомога у 2019 році: види та розмір виплат

Допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів призначається дитині віком до 18 років. Аліменти від держави надаються у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.
Таким чином, максимальна сума грошової допомоги дитині, якщо батько (мати) не платить аліменти, у 2019 році становить:
  • дітям до 6 років: з 01.01.19 — 813 гривень, з 01.05.19 — 849,5 гривень, з 01.12.19 — 889,5 гривень
  • дітям 6-18 років: з 01.01.19 — 1013 гривень, з 01.05.19 — 1059 гривень, з 01.12.19 — 1109 гривень.

Допомога на дітей-інвалідів 2019

Право дітей-інвалідів на отримання грошової допомоги регламентовано Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам». Розмір фінансової допомоги встановлюється в процентному співвідношенні від прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.
Сума виплати на дитину-інваліда в Україні в 2019:
Дитяча допомога у 2019 році: види та розмір виплат

Допомога з опіки і піклування

Згідно з законом, діти, які внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування і отримали статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, мають право на державну допомогу. Грошова допомога призначається і виплачується офіційним опікунам або піклувальникам дитини.
Сума допомоги з опіки і піклування у 2019 році становить 2 прожиткових мінімуми:
  • для дітей до 6 років: з 01.01.19 — 3252 грн., з 01.05.19 — 3398 грн., з 01.12.19 — 3558 грн.
  • для дітей 6-18 років: з 01.01.19 — 4054 грн., з 01.05.19 — 4236 грн., з 01.12.19 — 4436 грн.
Зверніть увагу, що при отриманні на дитину пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги (крім соціальних допомог на дітей-інвалідів), розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома ПМ та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.

Пенсія по втраті годувальника 2019

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається на умовах, передбачених Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». При цьому розмір пенсії по втраті годувальника залежить від страхового стажу та заробітку померлого годувальника. Якщо у померлого годувальника не було необхідного страхового стажу для призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника, його дітям може бути призначена державна соціальна допомога. Гроші виплачуються щомісяця до досягнення дитиною повноліття. Студентам допомога по втраті годувальника надається до закінчення навчання, але не довше ніж до досягнення 23 років.
Сума державної соціальної допомоги по втраті годувальника в 2019 році встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: на одну дитину померлого годувальника — 100 відсотків, на двох — 120 відсотків, на трьох і більше дітей — 150 відсотків:
Дитяча допомога у 2019 році: види та розмір виплат

З 2019 року сім’ї з важкохворими дітьми будуть отримувати нову допомогу

Крім того з 1 січня 2019 року в Україні з’явився новий вид допомоги для сімей з хворими дітьми. У новому законі зазначено перелік захворювань, у зв’язку з якими батьки можуть отримати фінансову підтримку до оформлення інвалідності дитини.
З 1 січня 2019 року набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми».
На допомогу держави тепер можуть розраховувати сім’ї, які доглядають за дитиною, у якої діагностовано важкі перинатальні ураження нервової системи, важкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, важкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня.
Крім того, допомогу можуть оформити батьки дітей, які отримали важку травму, яким потрібна трансплантація органу або паліативна допомога. У всіх випадках допомогу можуть оформити сім’ї, які не отримують допомогу по інвалідності дитини.
Для оформлення допомоги у відділення соціального захисту населення треба надати:
  • заяву про призначення допомоги встановленого зразка;
  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • для опікунів, піклувальників та усиновлювачів також буде потрібно документ, що підтверджує їх повноваження;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • довідка про захворювання дитини.
Допомога нараховується щомісяця в розмірі одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 1 грудня 2018 року вона становить 1638 грн.
zakarpatpost.net