Більше половини мешканців Закарпаття жодного разу не були за кордоном, але понад чверть подумують поїхати з країни


Про таке свідчать результати соціологічного опитування, проведеного в області фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та фірмою «Юкрейніан соціолоджі сервіс» за підтримки посольства Великої Британії в Україні, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з опитуванням, результати якого оприлюднено на сайті «Деміниціатив» у четвер удень, 57% жителів Закарпаття не мають паспорта для виїзду за кордон, стільки ж респондентів заявили, що ніколи не були за кордоном.

28% закарпатців заявили, що думають поїхати з України, але лише 4% відповіли, що роблять для цього певні кроки.

Опитування також показало високий рівень міграції серед населення Закарпаття: 23% опитаних відповіли, що їхні рідні, близькі та друзі виїхали на постійне проживання за кордон.

Ще 44% респондентів сказали, що їхні рідні, близькі та друзі виїхали за межі України на заробітки на тривалий час, а ще 54% — що виїжджають на роботу на нетривалий час.

Лише 25% закарпатців відповіли, що ніхто з їхніх близьких не виїхав за кордон на місце проживання і не працює за кордоном.

Опитування проводилося з 30 листопада по 10 грудня 2018 року. Під час дослідження було опитано 500 респондентів у 6 містах та 15 селах Закарпатської області. Максимально випадкова похибка опитування (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 5,0% з імовірністю 0,954.