Стало відомо, що призови в армію триватимуть по 3 місяці


Порошенко затвердив строки звільнення в запас військовослужбовців-строковиків і терміни проведення чергових призовів.

Згідно з документом, із Збройних сил та інших військових формувань військовослужбовці строкової служби, які мають ступінь вищої освіти "спеціаліст" або "магістр" і відслужили встановлені терміни строкової військової служби, будуть звільнені в запас у квітні-травні та жовтні-грудні 2019 року. Інші військовослужбовці - строковики, які відслужили встановлені терміни, будуть звільнятися в запас у лютому, квітні-травні та жовтні-листопаді.

Призов на строкову службу громадян, яким виповнилося 20 років, і старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову, також буде здійснюватися в квітні-червні та жовтні-грудні 2019 року.

Кабінету Міністрів доручено визначити чисельність громадян, які підлягають призову, а також обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2019 році.

Також Порошенко доручив Кабміну, Київській та обласним держадміністраціям забезпечити виконання заходів, пов'язаних з підготовкою і проведенням чергових призовів. Також президент доручив профільним відомствам забезпечити перевезення осіб, звільнених у запас і призваних на строкову службу, з дотриманням вимог безпеки і проведенням розрахунків за ці перевезення згідно з чинними тарифами, повідомляє Depo.ua з посиланням на указ президента №22 від 30 січня.