У Берегові звітували культпрацівники району (ФОТО)

В актовому залі райдержадміністрації відбулися загальні збори працівників культури Берегівщини, на яких підбили підсумки роботи галузі за минулий рік та перспективи діяльності в нинішньому.


Тепер в районі працюють 38 клубних установ, стільки ж філій-бібліотек, три дитячі школи мистецтв, КП “Музей Берегівщини” та методичний центр.


“На жаль, з наявних БК лише три знаходяться в нашому штаті,- наголосив у доповіді начальник відділу культури та туризму РДА Ласло Галас.- Решта 35 – у підпорядкуванні місцевих органів самоврядування, що значно гальмує наш вплив на діяльність цих закладів.”


Керівник запевнив, що всіляко добиватиметься, аби до 2020 року повернути всі клубні установи на баланс відділу, що створить кращі умови для поліпшення їх діяльності. Багатьом очільникам закладів культури слід докорінно міняти стиль та підходи до роботи, шукати ефективні можливості й форми її поліпшення.


З 2019 року змінилися умови атестування працівників, підтвердження звань “народний” і “зразковий”. Тепер кожен колектив має підготувати самостійну концертну програму на 40 хвилин, до чого слід ретельно готуватися. Не всі керівники клубних установ використовують таку можливість, як участь у грандових проектах. Минулого року, приміром, такі заявки подали аж… два заклади.


Ласло Галас навмисне акцентував на недоліках і проблемних питаннях, перспективних завданнях, хоч, безперечно, галузь має й вагомі здобутки.


Прозвітувались про досягнуте також керівники районних методичного центру Тетяна Богдан та централізованої бібліотечної системи Єва Варга, директор Косоньської дитячої школи мистецтв Мар’яна Балог, яка відповідає за діяльність усіх трьох ДШМ, генеральний директор КП “Музей Берегівщини” Янош Шепа.


На зборах виступила директор Ужгородського коледжу культури і мистецтв Наталія Шетеля. Вона говорила про грандові можливості для працівників галузі, які надає Український культурний фонд, перспективні безкоштовні умови навчання та підвищення кваліфікації в очолюваному нею навчальному закладі, талановитих студентів коледжу – вихідців з Берегівщини.


“Прикро, але останнім часом до нас з району майже не поступають на хореографічне відділення, інформаційно-бібліотечну та архівну справу тощо,”- акцентувала пані Наталія.


Нових досягнень працівникам культури бажав заступник голови районної ради Василь Горват.