Юні розумники Тячівщини – знову серед призерів обласних учнівських олімпіад

​Завершився ІІІ, обласний, тур Всеукраїнських учнівських олімпіад – інтелектуальних змагань серед школярів краю, які проходили в січні-лютому в Ужгороді. Про перші успіхи юних ерудитів Тячівщини, які представляли район, наше видання вже писало (http://tyachiv.com.ua/NewsOpen/id_news_491272). На черзі – наступні призери.
Успішно впоралася з завданнями обласного туру олімпіади з правознавства десятикласниця Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Єлізавета Бойчук (вчитель правознавства – директор Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ю.І.Бойчук). У калинчанки – ІІІ місце серед однолітків.  

Міцні знання державної мови продемонстрували учні освітніх закладів Тячівщини з мовами викладання нацменшин – угорською та румунською. Так, цьогоріч диплом ІІ ступеню на олімпіаді знавців української мови та літератури серед 11-класників виборола студентка Тячівського ліцею-інтернату з угорською мовою навчання Еліна Данканич (керівник – С.В.Бодак). ІІІ місце – у 10-класниці Солотвинського ліцею-інтернату з румунською мовою навчання ім.М.Емінеску Августини-Марії Грін (вчитель – Б.Ф.Секриян). 

Школярі району відзначились і на олімпіаді з трудового навчання, де здобули три призові місця. Диплом ІІІ ступеню отримала учениця 9 класу Тересвянської ЗОШ І-ІІІ ст. Ганна Косенко. Цікавими були завдання олімпіади: до прикладу, домашнім завданням було виготовити власноруч зефір. На практичному турі треба було розробити сумку-торбинку в етностилі та пошити за зразком прихватку. Але з усіма завданнями Ганна впоралась без труднощів.  Як каже директор школи Оксана Грицик, результату посприяла і допомога вчителя трудового навчання і образотворчого мистецтва Світлани Палінкаш, яка готувала вихованку до участі у змаганнях. Такого ж результату – ІІІ місця – удостоїлась 11-класниця Ганичівської ЗОШ І-ІІІ ст. Алевтина Дикун (учитель – А.І.Куцин).  

Друге місце за результатами олімпіади зайняв учень 9-го класу Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ст. Василь Малько (керівник – вчитель трудового навчання М.І.Іванчо). «Здібний учень цього навчального року брав участь ще й в обласній олімпіаді з фізики, він працелюбний, здібний та претендує на свідоцтво з відзнакою», – каже про Василя директор Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ст. Михайло Дьордяй. 

Загалом, у вихованців освітніх закладів Тячівщини – 12 призових місць на обласних інтелектуальних перегонах. Зокрема, по два дипломи – на рахунку учнів Тересвянської та Ганичівської ЗОШ І-ІІІ ст. 

Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua