Стало відомо, що накопичувальні пенсії планують запустити до 2020 року

​Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко вважає, що Україна готова до впровадження накопичувального рівня пенсійної системи і закликає Раду якнайшвидше ухвалити необхідний закон.

Про це він розповів в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна», передає «Ліга».

«Нам потрібно приблизно 3-4 місяці для прийняття додаткової нормативної бази по запуску накопичувальної системи. Тому я закликаю Верховну Раду якомога швидше це зробити, і з 2020 року запустити накопичувальний рівень», — сказав Розенко.

Віце-прем'єр зазначив, що проблема із запровадженням другого рівня пенсійної системи була пов'язана з балансуванням бюджету Пенсійного фонду.

«Якби Україна вчасно ввела накопичувальну систему, приблизно десять років тому, то ми б за цей час акумулювали більше ресурсів в економіці України від системи пенсійного страхування, ніж отримали кредитів від МВФ. Ось якого ресурсу ми позбавлені через нерішучість політиків», — додав віце-прем'єр.

Довідка. Законопроект про запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування пропонує ввести децентралізовану накопичувальну систему через недержавні пенсійні фонди.Згідно з ним частина обов'язкових внесків до пенсійної системи повинна накопичуватися на пенсійних рахунках громадян, які платять такі внески. Ці кошти будуть інвестуватися в економіку України для отримання інвестиційного доходу і захисту їх від інфляційних процесів.

Нагадаємо, у кінці грудня 2018 року через меморандуму з МВФ стало відомо, що Україна на період дії програми stand-by припинить запровадження накопичувальних пенсій.