Екологічне лихо і масштабні пожежі на Закарпатті: за добу вигоріло понад 50 га сухої рослинності

Екологічне лихо і масштабні пожежі на Закарпатті: за добу вигоріло понад 50 га сухої рослинності
Рятувальники закликають закарпатців бути свідомими і не спричиняти пожежі, не спалювати сухостій, адже це і надзвичайно небезпечно для екології та людського здоров'я.

Від початку березня на території Закарпаття спостерігається підвищення температурних показників та незначна кількість опадів. За таких умов можливе виникнення пожеж у природних екосистемах. Так, лише впродовж минулої чергової доби рятувальники ДСНС Закарпаття ліквідовували 36 пожеж сухостою та сміття на відкритих територіях.

Найбільше горіло в Ужгородському та Мукачівському районах, де зафіксовано 15 та 11 пожеж відповідно, ще 4 загорання - в Берегові. Також по два випадки зафіксовано у В. Березнянському та Перечинському районах, та по одному разу горіло у Виноградові та на Іршавщині. Звісно, збитків ці пожежі не завдали, однак призвели до непоправної шкоди для флори та фауни знищивши понад 50 га сухої рослинності.

Екологічне лихо і масштабні пожежі на Закарпатті: за добу вигоріло понад 50 га сухої рослинності


Статистика підтверджує, що майже всі такі пожежі виникають через людський фактор. Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем — це може призвести до того, що через декілька хвилин усе навколо палатиме. Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку нашому краю та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.

Співробітники Служби порятунку нагадують людям про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок, повідомляє У ДСНС України у Закарпатській області.

Масові самопали сьогодні завтра можуть набути ще більших масштабів і торкнутися саме вас. Пам’ятайте, що лише спільними зусиллями ми зможемо завадити подальшому виникненню загорань сухотрав’я, а відтак – убережемо Закарпаття від нищівних пожеж!

Нагадаємо, із початком весни пожежі, пов’язані з випалюванням людьми сухої трави, опалого листя, інших рослинних залишків на полях та городах, поширені. Вогонь випалює коріння першоцвітів, повністю знищує родючий шар ґрунту, знищує комах, та тварин, які живуть у ньому. 
У таких випадках земля на кілька років зменшує підріст свіжої зелені. Спалювання трави аж ніяк не сприяє підвищенню родючості землі, адже висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, що утворюється у верхньому шарі ґрунту. Крім того, спалювання трави, бадилля та інших відходів є небезпечним для здоров’я, бо спричиняє викиди у повітря шкідливих хімічних сполук, зокрема діоксинів.  ​