Екологічне лихо і масштабні пожежі на Закарпатті: за добу вигоріло понад 50 га сухої рослинності

Рятувальники закликають закарпатців бути свідомими і не спричиняти пожежі, не спалювати сухостій, адже це і надзвичайно небезпечно для екології та людського здоров'я.
Від початку березня на території Закарпаття спостерігається підвищення температурних показників та незначна кількість опадів. За таких умов можливе виникнення пожеж у природних екосистемах. Так, лише впродовж минулої чергової доби рятувальники ДСНС Закарпаття ліквідовували 36 пожеж сухостою та сміття на відкритих територіях.
Найбільше горіло в Ужгородському та Мукачівському районах, де зафіксовано 15 та 11 пожеж відповідно, ще 4 загорання - в Берегові. Також по два випадки зафіксовано у В. Березнянському та Перечинському районах, та по одному разу горіло у Виноградові та на Іршавщині. Звісно, збитків ці пожежі не завдали, однак призвели до непоправної шкоди для флори та фауни знищивши понад 50 га сухої рослинності.

Статистика підтверджує, що майже всі такі пожежі виникають через людський фактор. Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем — це може призвести до того, що через декілька хвилин усе навколо палатиме. Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку нашому краю та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.
Співробітники Служби порятунку нагадують людям про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок, повідомляє У ДСНС України у Закарпатській області.
Масові самопали сьогодні завтра можуть набути ще більших масштабів і торкнутися саме вас. Пам’ятайте, що лише спільними зусиллями ми зможемо завадити подальшому виникненню загорань сухотрав’я, а відтак – убережемо Закарпаття від нищівних пожеж!
Нагадаємо, із початком весни пожежі, пов’язані з випалюванням людьми сухої трави, опалого листя, інших рослинних залишків на полях та городах, поширені. Вогонь випалює коріння першоцвітів, повністю знищує родючий шар ґрунту, знищує комах, та тварин, які живуть у ньому.
У таких випадках земля на кілька років зменшує підріст свіжої зелені. Спалювання трави аж ніяк не сприяє підвищенню родючості землі, адже висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, що утворюється у верхньому шарі ґрунту. Крім того, спалювання трави, бадилля та інших відходів є небезпечним для здоров’я, бо спричиняє викиди у повітря шкідливих хімічних сполук, зокрема діоксинів.