На Закарпатті нарахували 382 види мінеральних вод з природніх джерел (ВІДЕО)

Більшість мінеральних вод – це в основному природні джерела, 80% яких розміщені саме у гірській частині Карпат. Ще близько 60% маломінералізовані – мають від 0,08 до 156 грам на 1 л. Це ультрапрісні води і одні з найцінніших, бо можуть бути основою питного водопостачання.


Мінеральні води Закарпаття – одна з родзинок області. Вони мають цілющі властивості для оздоровлення.


За цим саме і їдуть туристи звідусіль. Проте мало хто знає, що надра не безкінечні. Це одна з проблем видобування мінеральної води.


Закарпаття багате на 382 види мінеральних вод. Унікальні за своїми властивостями, які не тільки не поступаються, а навіть перевищують популярні закордонні води. Ще з минулого століття їх почали вивчати. Дослідники в різних населених пунктах опитували людей та створювали карту тих чи інших видів води. У лабораторії створювали системний аналіз багатокомпонентного розчину. Його хімічний склад та вплив на організм людини.


Більшість мінеральних вод – це в основному природні джерела, 80% яких розміщені саме у гірській частині Карпат. Ще близько 60% маломінералізовані – мають від 0,08 до 156 грам на 1 л. Це ультрапрісні води і одні з найцінніших, бо можуть бути основою питного водопостачання. За ними до Закарпаття їдуть тисячі туристів, щоб оздоровитися. Але не без краплі дьогтю. Негативно на фільтрацію води впливає вирубка лісів. Що вже казати про неконтрольований видобуток води.


Для законного видобування води з таких зон потрібно мати спеціальний дозвіл. Окрім того, води підлягають строгій регламентації держави, що визначає допустимий об’єм видобування.


При виявленні порушень робиться припис та дається термін на їх усунення. На даний час припиняється дія дозволу на видобування надр. Востаннє таке порушення виявили торік у вересні в селі Поляна Свалявського району.


Більше у сюжеті М-Студіо: