Найщасливіший вік людини: для чоловіків і для жінок

​Вважається, що найбільш щасливий і безтурботний час – дитинство і юність. Але вчені кажуть, що щастя приходить набагато пізніше.

Згідно з дослідженнями, найщасливіший вік у чоловіків - 37 років, у жінок - після 40. Щасливий вік вчені з'ясували під час чисельних опитувань. Чому саме в цьому віковому періоді люди відчувають найбільше моральне задоволення від життя?
Чоловіче щастя
Як пояснили чоловіки свій вибір щасливого віку? Справа в тому, що до 37 років представники сильної половини людства досягають бажаних кар'єрних вершин, мають сім'ю і дітей, до старості ще далеко і їх не наздогнала криза середнього віку, яка настає лише у 45-47 років, інформує Ukr.Media.
До цього віку чоловіки досягають певної життєвої стабільності, яка їм дуже потрібна. Наприклад, у ході опитування з'ясувалося, що особливе щастя вони бачать у батьківстві - 43 % опитаних чоловіків визнали це найважливішою подією в житті. А 35 % - вбачають щастя в створенні сім'ї. Також позаду залишилися найстресовіші моменти життя чоловіка.
Жіноче щастя
Дані цього ж опитування свідчать, що пік жіночого щастя - після 40 років. Інше опитування, яке проводили британські вчені прийшло до таких висновків: у 28 та 31 рік представниці прекрасної половини людства дуже задоволені особистим життям, в 29 років - кар'єрою, у 32 - сім'єю та побутом, а в 33 роки - грошовою ситуацією.

Пенсійний вік - жити чи виживати?
Ще одне британське дослідження говорить, що пік людського щастя - пенсійний вік. Так найвищий бал - 7,8 з 10 по шкалі оцінювання щастя поставили чоловіки старше 65 років, майже такий же рівень щастя спостерігали у підлітків. Жінки поставили найвищі оцінки задоволеністю життям після 65 років і у віці 20 років.
Що потрібно людям для щастя?
Щастя не в паспорті, а в голові, вважають психологи. Але є деякі критерії, які впливають на оцінку задоволеністю життя.
Здоров'я. Люди, які спостерігають у себе проблеми зі здоров'ям, в якому б віці вони не були, будуть почувати себе менш щасливими.
Наявність роботи. Раніше вважалося щастям "нічогонероблення", нині ж дорослі люди хочуть мати реалізацію і в 50, і в 60 і навіть 70 років.
Дорослі діти. Коли дитина пішла у самостійне життя і може себе забезпечити, тоді у людини відпадають тривоги, пов'язані з втратою роботи, забезпеченням сім'ї тощо.