Місячний посівний календар на квітень 2019 року

У квітні розпочинається розпал робіт, пов'язаних з посівами і посадками. Садівникам і городникам варто узгодити роботи вдома і в саду з місячним календарем, щоб їх праці не пропали даром і були винагороджені прекрасним урожаєм.

У квітні природа остаточно звільняється від холодів і снігу, в південних регіонах вже щосили займаються висаджуванням розсади і насіння у відкритий грунт. Виростити прекрасний урожай і не прогадати з моментом посадки потрібних культур допоможуть рекомендації місячного посівного календаря, інформує Ukr.Media.
Експерти рекомендують узгодити городні і садові роботи з фазами Місяця, щоб отримати прекрасні фрукти, ягоди та овочі, а також гарні квіти.
1 квітня
Перший день квітня Місяць проведе у сузір'ї Водолія. Вплив цього Знака не позначиться на посадках, однак досвідчені городники знають, що під його впливом насіння проростає довше звичайного, а також схильне до хвороб і неправильного розвитку стебел.
2, 3 квітня
Ці дні Місяць проведе у сузір'ї Риб. У ці дні висаджувати нові рослини не варто, а ось догляд за посіяними раніше сходами бажаний. Грунт потрібно тримати злегка зволоженим, щоб молода поросль не засохла. 3 числа можливе замочування насіння однорічних рослин для їх посадки у відкритий грунт.
4, 5 і 6 квітня
Спадаючий Місяць в Овні - не час для активних маніпуляцій з рослинами. Останній день старого Місяця припадає на 4 число, і в цю добу посівам не потрібен додатковий догляд.
5 числа можна поставити насіння картоплі в тепле і сухе місце для пророщування, а 6 квітня, під час початку зростання Місяця, можна підгодувати розсаду і зайнятися підготовкою грунтової суміші для майбутньої розсади.
7, 8 квітня
Зростання Місяця в Тельці - прекрасний час для пікірування розсади, висівання нових рослин, а також робіт у відкритому грунті. Жителям південних регіонів, де вже тепла погода, можна зайнятися садінням редиски і салатних культур, а також обробити дерева і чагарники, щоб уникнути потрапляння на них шкідників.
9, 10 квітня
Під впливом сузір'я Близнюків рослини можна висаджувати у відкритий грунт, а також висівати насіння однорічних і багаторічних квітів на клумби. Перед цим важливо переконатися, що заморозки остаточно покинули регіон, а ґрунт прогрівся до оптимальної температури.

11, 12 квітня
Перехід Місяця в сузір'я Рака - вдалий час для будь-яких посівних робіт. У ці дні можна займатися висіванням, висаджуванням, пересадкою і прищіпкою. Не зайвим буде удобрити грунт, розпушити його, уникаючи області навколо коренів, щоб не пошкодити молоді пагони.
13, 14 та 15 квітня
Місяць переходить в сузір'я Лева, втрачаючи свої сили, а значить, в ці дні краще всього залишити рослини в спокої. Садівникам і городникам замість догляду за посадками можна зайнятися підготовкою грядок, обробкою дерев та грунту від паразитів, розстановкою пасток для комах-шкідників. У ці дні успішно пройде боротьба з садовими мурахами.
16, 17 квітня
Під впливом Діви краще всього займатися висіванням найвибагливіших культур, наприклад, оновлювати газони, садити зелень. Тендітні помідори і перець бажано не турбувати, щоб рослини не відчували стрес і продовжували розвиватися правильно.
18 квітня
Місяць у Терезах - час для загартовування розсади перед її остаточною висадкою у відкритий грунт або парники. Ніжні пагони в погожий день можна винести на балкон або на вулицю, уникаючи їх тривалого перебування під прямими сонячними променями.
19 квітня
Повний Місяць у Терезах - час для відпочинку рослин, тому в п'ятницю найкраще зайнятися справами, не пов'язаними з доглядом за ними. Під час Повного місяця живі організми нагромаджують сили, а значить, рослини цілком здатні обійтися без допомоги людини.
20, 21 квітня
Спадаючий Місяць втрачає сили, переходячи у сузір'я Скорпіона. Два дні важливо бути обережними при догляді за розсадою, щоб не пошкодити тендітні стебла і ніжну листя. Обприскування теплою водою і мінеральної підгодівлі буде цілком достатньо для їх правильного росту і розвитку.
22, 23 квітня
Місяць продовжує убувати, і зростання посівів сповільнюється. У ці дні він буде в сузір'ї Стрільця, а значить, рослинам краще зайвий раз не заважати недоречними маніпуляціями.
24, 25 та 26 квітня
У ці дні Місяць займе положення у Козерозі, здаючи позиції. Слабка енергетика нічного світила не допоможе посадкам активно зростати, тому висівати нові насіння не має сенсу.
27, 28 квітня
Місяць знову переходить у Знак Водолія. Цей союз буде сприятливий для посадки розсади і насіння у відкритий грунт. Грунт попередньо знезаражують і удобрюють, щоб молоді рослини не зазнавали стресу і активно розвивалися.
29, 30 квітня
Місяць переходить в сузір'я Риб, займаючи сильну позицію. Останні дні квітня будуть вдалі для активних робіт з домашніми рослинами, так і з посівами у відкритому грунті.
Виростити хороший урожай може навіть садівник і городник початківець. Для цього потрібно дотримуватися обережності в роботі з рослинами, а також погоджувати дії з енергетикою нічного світила.​