Вибори 2019: найгучніші, найбільш смішні і безглузді порушення


Явка виборців, за даними ЦВК, на 15:00 склала 45,26%.
Онлайн-трансляцію з ЦВК можна подивитися тут.
В Національній поліції повідомили, що зафіксовано 1167 звернень про виборчі правопорушення, відкрито 15 кримінальних справ. Серед них найбільше повідомлень про незаконну агітацію і фотографування бюлетенів.
Найбільше порушували у Дніпропетровській, Донецькій та Київській областях. Менше всього порушень зафіксовано в Івано-Франківській, Закарпатській і Хмельницькій областях.
Ми зібрали найгучніші та найкумедніші порушення за цей день.
В Донецькій області виборча дільниця в с. Лебединське відкрилася близько 16:00 через саботаж роботи членами дільничної виборчої комісії. У зв’язку з цим поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 157.
Кандидат у президенти Володимир Зеленський став порушником закону: він показав на камери свій бюлетень вже після того, як проголосував. Таким чином, він розкрив таємницю голосування та отримав адміністративний штраф. Суму буде вибирати суддя, штраф коливається від 510 до 750 грн.
В Київській області чоловік забрав бюлетень, сів на велосипед і зник. Спочатку чоловік отримав бюлетень для голосування, проте з кабінки він відразу попрямував до виходу, не кинувши його в скриньку. Це помітили члени виборчої комісії і намагалися самостійно його зупинити, але правопорушник сів на велосипед і поїхав у невідомому напрямку. Поліція пішла за викрадачем, двері відкрила його дружина. Вона віддала два порожні бюлетені, за перший і другий тур.
У Волинській області п’ятнадцять виборчих дільниць отримали меншу кількість бюлетенів, ніж внесено виборців у списки. Така ситуація сталася через те, що бюлетені друкували для виборців за попередніми списками, а зараз дільничні виборчі комісії працюють за уточненими списками.
В Миколаївській, Черкаській, Луганській, Житомирській та Сумській областях було недостатньо спостерігачів. На половині дільниць у Миколаєві їх зовсім немає, у Запоріжжі вони відсутні на 8 дільницях, на Закарпатті їх майже ніде немає.
В Івано-Франківську в урні виявили свого роду послання на бюлетені. Замість належного волевиявлення у вигляді галочки на ньому красувався великий напис SOS.
В Житомирській області виборці помітили в деяких кабінках для голосування ручки зі зникомим чорнилом.

На Волині у протоколі окружної виборчої комісії №20 про передачу дільничним виборчим комісіям бюлетенів замість одного з членів комісії помилково підписався водій.
В Луганській області спостерігачі “Опори” зафіксували вкидання бюлетенів. Під час з’ясування ситуації від членів комісії на адресу спостерігача були висловлені побажання “закрити очі на зазначену ситуацію і не викликати поліцію”. Після того, як спостерігач відмовився від запропонованого варіанту і подзвонив в поліцію, один з членів комісії зізнався, що це він скоїв вкидання бюлетенів на користь одного з кандидатів. На даний момент поліція з’ясовує обставини правопорушення.
У Хмельницькій області спостерігачі “Опори” зафіксували кілька випадків, коли в списки виборців були внесені “мертві душі”. Виборці повідомляли, що їхні родичі померли, але масовості таких ситуацій не було.
В Кривому Розі нетвереза жінка не змогла стримати раптовий голод і спробувала з’їсти свій бюлетень. Її, щоправда, встигли зупинити, але виконати свій громадянський обов’язок вона вже не змогла.

Facebook Інни Іванченко

У Дніпропетровській області п’яний чоловік “замінував” ділянку. Йому видалася смішною ідея заявити, що в його рюкзаку є вибуховий пристрій. Виходячи з кабінки для голосування, він кинув свою сумку на підлогу і заявив, що там бомба.