Цифра дня: 1000 – кількість пожеж в екосистемах краю


Ці загорання знищили понад  1200 гектарів закарпатської землі, призвели до забруднення повітря продуктами горіння, пошкодження унікальної заповідної рослинності та завдали значної шкоди якісному стану ґрунтів.
Занепокоєння викликає й те, що досить часто загорання сміття, залишків сухої трави, рослинності, кущів стається в місцях розташування газо- та нафтопроводів, а також інших об’єктів підвищеної небезпеки, поблизу АЗС та суміжних до житлових масивів територій.
За такий же період 2018 року виїздів на ліквідацію подібних загорань було лише 232, що є в чотири меншим, ніж тепер. І це ще не кінець, адже з початком літньої спеки додадуться пожежі, викликані самозайманням, високими температурами повітря, тож, на жаль, крива пожеж піде вгору.
Шановні закарпатці! Не будьте байдужими, адже проблема пожеж в екосистемах стосується кожного мешканця нашої області. Масові самопали сьогодні, завтра можуть набути ще більших масштабів і торкнутися саме вас. Пам’ятайте, що лише спільними зусиллями ми зможемо завадити подальшому виникненню загорань сухотрав’я, а відтак – убережемо Закарпаття від нищівних пожеж!- закликають рятувальники
У ДСНС України у Закарпатській області​