На Закарпатті відкрили першу лабораторію з переробки пластику

​На Ужгородщині відкрили першу в області лабораторію з переробки пластику. У селі Великі Лази, яке входить до Баранинської об’єднаної територіальної громади. “Резиденція Пластикожуя” розташована у приміщенні школи, повідомляє uz.suspilne.media.
Перший шкільний сортувально-виробничий цех  діятиме в приміщенні бомбосховища. Усе тут самотужки облаштовували учні: розмальовували стіни, принесли пластик і організували міні-сортувальний цех. Лабораторія сприятиме зменшенню забруднення навколишнього середовища та привчатиме закарпатців до практики сортування сміття, яке уже активно поширене в Європі.
Сам Пластикожуй — це 4 спеціальні апарати для переробки пластику. Перш за все, потрібно відсортувати пластик за кольорами. Учні разом із вчителями місяць сортували сміття, яке помістили у понад сотню мішків. Кришки та пляшки згодом перетворилися на прикраси, пазл та навіть посуд.

Це обладнання саме для творчої переробки пластику, каже Євген Хлебніков – винахідник з Одеси, де така технологія переробки вже успішно працює.
Директорка школи Віра Данько розповідає, що готові приймати пластик з інших регіонів області. Адже з нього можна не тільки прикраси чи посуд зробити. Вже розмірковують про виготовлення інших предметів побуту. Окрім того, Баранинська ОТГ отримає 30 контейнерів для роздільного збору сміття.
Поки що це єдина лабораторія переробки пластику на Закарпатті. А вже восени таку планують відкрити в Ужгороді.