Прикмети в день весілля: що можна і треба робити, щоб спільне життя було щасливим

​Будь-яку погану прикмету можна нейтралізувати, якщо вірити в краще і підтримувати вогонь любові в парі.

Весільні прикмети існують споконвіку і допомагають молодятам зберегти щастя на довгі роки. Дізнайтеся про те, що можна і що не можна робити в цей хвилюючий та прекрасний день, інформує Ukr.Media.
Від місяця і навіть дня проведення свята залежить багато чого, і експерти рекомендують закоханим відповідально підійти до вибору дати весілля. Відомо, що є місяці, ідеальні для укладення шлюбу, а є ті, в які свято краще не проводити.
Весільні прикмети на щасливе життя
- Після весілля життя буде щасливим, якщо наречена не випустить букета з рук. Кидати букет в колишні часи було не прийнято, тому букетики нареченої несли з собою в спальню, а вже на наступний день кидали у натовп.
- Щасливою прикметою вважається, якщо під час весілля пройде дощ, а потім вигляне сонце. Особливо вдалим життя в молодих буде, якщо після дощу небо прикраситься веселкою.
- За повір'ями, наречений, котрий переніс улюблену через місток над водоймою, забезпечує родині процвітання і взаємну любов.
- Згідно з прикметою, молоді, які мріють все життя прожити пліч-о-пліч, на святі повинні сидіти на одній лавці.
- Гості, які посипають молодих після одруження рисом і солодощами, забезпечують їм безбідне життя.
- Наші предки вірили, що молодята будуть нерозлучні, якщо між ними в день свята не будуть вставати гості, в тому числі і батьки.
- Забезпечити щасливе життя закоханим допоможуть свідки, якщо вони будуть незаміжніми і неодруженими на момент укладення шлюбу.
- В першу шлюбну ніч молодята повинні поспати на нових подушках. Абсолютно нове спальне місце забезпечить їм щастя в особистому житті.
- Згідно з повір'ям, нареченій у взуття підкладається монета, щоб сім'я жила в достатку, а майбутньому чоловіку — купюра, щоб він завжди міг забезпечити свою сім'ю всім необхідним.
- За прикметою, молодих чекає щастя, якщо гостей прибуде непарна кількість і вони не будуть лаятися під час урочистості.
- Повір'я говорить, що сімейне життя буде щасливим, якщо молоді п'ють з келихів до дна.
- Обручки повинні бути однаковими. Бажано, щоб прикраси були гладкими, тоді шлюб буде щасливим.
Що не можна робити в день весілля
Провести весілля ідеально вдається далеко не всім, однак це не привід для смутку. Наші пращури звертали увагу на певні деталі та намагалися уникнути забобонів, які провокують молодим розставання або гіркі роки шлюбу.
  • Впустити кільця в день весілля — поганий знак, що віщує скандали в молодій сім'ї.
  • За повір'ями, наречена не повинна виходити заміж у сукні зелених відтінків, щоб не зіпсувати сімейне життя і не накликати неприємностей в майбутньому.
  • За повір'ями, плаття, яке порвалося під час церемонії, обіцяє нареченій злу свекруху.
  • На святі нареченій не можна розливати міцні напої, щоб уникнути пияцтва чоловіка.
  • В день весілля нареченій не можна шити, інакше, якщо вона вколеться голкою, у сім'ї будуть часті сварки.
  • Поганим знаком вважається, якщо хтось крім молодят їсть хліб і сіль.
  • Вважається, що розбите в день весілля дзеркало обіцяє молодим сім років бід.
  • Гості, щоб не накликати на молодих біду, не повинні дарувати колючі предмети: виделки і ножі. Крім того, поганою прикметою вважається прийняти ювелірні вироби, постільні приналежності, дзеркала і картини, що зображують катаклізми або виглядають лякаюче для молодих.
  • За прикметою, наречена, яка зламала каблук, ризикує бути обманутою чоловіком.
  • Молодим не можна проводити ніч перед весіллям разом, інакше шлюб не задасться.
Молодим перед весіллям потрібно якомога менше хвилюватися, і тоді свято обов'язково пройде вдало.