Найбільше хворих на ВІЛ – у Хустському, Тячівському та Мукачівському районах


За даними ВООЗ, у світі 42 млн осіб інфіковані ВІЛ, щодня до цього списку додаються 12 тисяч нових, щосекунди від СНІДу хтось помирає.
Про це на прес-конференції повідомила начальниця управління організації лікувально-профілактичної роботи Департаменту охорони здоров’я ОДА Ольга Чемет. Вона додала, що Закарпаття має найнижчий показник в Україні щодо наявності цієї недуги. В краї ж найбільше хворих у Хустському, Тячівському й Мукачівському районах, а також Ужгороді. Головна лікарка обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Вікторія Білак-Лук’янчук розповіла: торік протестували 73,5 тис. закарпатців, із них у 179 виявили ВІЛ-інфекцію. Плюс ще самостійно звернулося майже 30 тисяч (у 60 аналіз був позитивним). У 2018-му зафіксували 132 нові випадки захворювання (14 дітей), померло 11 осіб. Вже цьогоріч маємо 48 нових пацієнтів із ВІЛ. Інфікуються переважно статевим шляхом, на другому місці – через народження ВІЛ-інфікованими жінками, далі йдуть гомосексуальні стосунки та ін’єкційне введення наркотиків. Нині антиретровірусною терапією охоплено 451 хворого. До слова, вже доступна навіть так звана відмивка біомаси, завдяки чому в нас народилося 44 здорових малят.
Голова правління БО «ЗБТ Мережі ЛЖВ» Андрій Дем’яненко вважає, що головною проблемою тут є байдужість: «Люди не йдуть на профілактичні огляди, й це стосується не тільки ВІЛ. Сьогодні є реальна можливість зупинити епідемію СНІДу в Україні. Ми хочемо, аби ви не боялися тестуватися». Пройти тести можна і в обласному Центрі профілактики та боротьби зі
СНІДом, і на станціях переливання крові, в кабінетах «Довіра», у стаціонарах. Ну і в суспільстві має виробитися толерантне ставлення до людей із ВІЛ, – пишуть НЗ.