Нафтогаз України назвав області, які отримають найдорожчий газ

​З травня ціна на газ для населення буде різною, залежно від тарифів облгазів по регіонах.

З травня ціна на газ для населення буде різною, залежно від тарифів газорозподільчих компаній в кожному регіоні, оскільки тариф на транспортування газу з травня встановлений в однаковому розмірі, інформує Ukr.Media.
Про це повідомляє Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України».
«Нафтогаз на підставі рішення уряду знизив на травень ціну на газ, він зобов'язаний продавати компаніям-посередникам, за 5990,00 грн за тис. куб. м (без ПДВ), що на 245,51 грн менше, ніж ціна, яка діяла у квітні», — сказано в повідомленні.
У компанії пояснили, що з 1 травня, згідно з рішенням НКРЕКП, по всій території України діє єдиний тариф на транспортування газу — 157 грн за тис. куб. м., але кожен облгаз має індивідуальний тариф на розподіл. Тому ціни на газ для населення будуть різними в кожному регіоні та залежать від тарифу на розподіл для облгазу або міськгазу, до якого приєднаний споживач.
В Асоціації газового ринку України опублікували аналіз, згідно з яким роздрібна ціна газу для населення в травні буде відрізнятися по регіонах на 7-8%.
Так найдешевший газ для споживачів «Київгазу» за ціною 7810 грн за тис. куб. м., «Кременчукгаза» за ціною 7820 грн за тис. куб. м. і «Харківміськгазу» — 7879 грн за тис. куб. м.
Найдорожчий газ, а відповідно і найвищий тариф на розподіл отримають споживачі «Миколаївгазу» — 8432 грн за тис. куб. м., «Чернівцігазу» — 8424 грн за тис. куб. м. і «Волиньгазу» — 8412 грн за тис. куб. м.
Крім того, в Асоціації також опублікували ціни на газ для населення з червня 2019 року, згідно з яким у першому місяці літа «Нафтогаз» підвищить вартість газу з 5990 до 6299 грн за тис. куб. м без ПДВ. Відповідно кінцева ціна блакитного палива для населення також підвищиться на 5%.