На сесії Тячівської районної ради говорили про жахливі дороги й медреформу (ФОТО)

29 травня відбулося засідання чергової, 19-ї, сесії Тячівської районної ради сьомого скликання. Роботою зібрання керував голова ради Іван Фабрицій. Був присутній також голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук.
Передусім, хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих у війні на сході України воїнів. Відтак слово взяли військові 128-ї бригади, які вручили подяки за допомогу армії  у скрутному 2014-му році ряду волонтерів, серед яких чимало депутатів райради.

Відтак голова РДА Василь Дем’янчук урочисто вручив Почесну відзнаку «За розвиток Закарпаття» поетесі, письменниці, авторці численних збірок Юлії Драгун з Новоселиці, а депутатів-іменинників привітали з днем народження.

Зрештою, перейшли до розгляду порядку денного. Ухвалили цілу низку звернень до вищих органів влади – звернення І.П.Немеша щодо виділення коштів на оплату поточного ремонту приміщення кухні Колодненського ДНЗ, І.І.Грабаря – До Держприкордонслужби  України щодо передачі майна військового містечка «Тересва» у спільну власність територіальних громад, В.В.Плиски – щодо акту вандалізму на сільському кладовищі у с.Ганичі, депутатів райради до Генпрокурора України, МВС України та ДФС – щодо діяльності на території району нелегальних автозаправних станцій, до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України – з приводу неврегульованості питання щодо розпорядження землями, які знаходяться за межами населених пунктів на територіях сільських, селищних, міської рад. Також прийняли звернення депутатів райради до Управління Дергеокадастру України в Закарпатській області щодо земель Буштинської селищної та Углянської сільської рад, про яке йшла мова на засіданні позачергової сесії.  

Пропозиція мешканця с.Угля І.Країла про недовіру голові РДА та виступ була озвучена головою ради і була поставлена на голосування, але достатньої кількості голосів депутатів не набрала.

Бурхливе та емоційне обговорення та хвилю нарікань викликало питання «Про стан доріг у Тячівському районі та перспективи його поліпшення у 2019 році».

Як зазначив Василь Дем’янчук, тендер на ремонт районних шляхів, які є на балансі райдержадміністрації, проведено, але  вчасно розпочати роботи не дозволяє негода.  Найбільше нарікань викликає стан дороги державного значення Мукачево-Рогатин. Тут теж погода не сприяє дорожникам. Крім того, очільник РДА зазначив, що проведено тендер на добудову мосту через р.Теребля в Буштині. Кошти на це закладені в бюджеті, однак поки жодна з фірм-підрядників не виявила бажання взятися за ці роботи. Тендер оголошено повторно. Щодо цієї дороги, то, можливо, крім поточного, буде проводитись і капітальний ремонт найгірших відрізків у межах району. Щодо районних доріг, то кошти в районному бюджеті закладені. 

«Буде погода – одразу приступаємо до роботи», – запевнив Василь Дем’янчук.

Слово мав і керівник філії «Тячівський райавтодор» Василь Варга, який зазначив, що філія працює у межах фінансування.  

Враховуючи актуальність і гостроту проблеми, депутати висловили побажання зібратись разом з депутатами обласної ради, щоби спільними зусиллями вирішити, як виходити з критичної ситуації. 

З-поміж іншого, розглянули й важливе питання «Про стан реформування системи охорони здоров’я в районі». 
За словами директора ЦПМСД Тетяни Лебедєвої, на сьогодні лише 61% мешканців Тячівщини підписали декларації з сімейними лікарями. Потрібні кошти на закупівлю комп’ютерів для сімейних лікарів. З цього приводу начальник фінуправління В’ячеслав Стойка запевнив, що фінанси на ці потреби закладені у цьогорічному бюджеті. 
Депутати запитували, що робити, до прикладу мешканцям Тарасівки, де єдиний сімейний лікар  уже уклав угоди з максимальною кількістю мешканців. В такому випадку  можна сподіватись на молодих фахівців, які згодяться працювати у таких населених пунктах, – пояснила Тетяна Лебедєва.

Були питання у депутатів і щодо колективного договору Центру первинної медико-санітарної допомоги в частині зарплат сімейним лікарям. Тож за пропозицією заступника голови райради Ігоря Грабаря профільній «медичній» депутатській комісії доручено вивчити питання матеріально-технічного забезпечення та колективного договору ЦПМСД.

Крім цього, депутати взяли до відома інформацію про стан нарахування і виплати субсидій на житлово-комунальні послуги, тверде паливо і скраплений газ, про стан використання коштів у 2018 році по програмах, затверджених районною радою, звіти керівників районних комунальних закладів, установ, підприємств щодо виконання статутних вимог за 2018 рік, про основні напрями інвестиційної політики у Тячівському районі, внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік та районних програм. Також розглянули майнові питання та затвердили проекти землеустрою щодо встановлення меж населеного пункту с.Вонігове та с.Лази, встановили розмір кошторисної заробітної плати при визначенні вартості будівництва об’єктів за рахунок коштів районного бюджету, субвенції з державного бюджету на 2019 рік, затвердили розпорядження голови райради, прийняті у міжсесійний період.
Tyachiv.com.ua