Що побачить перед смертю кожен з нас: вчені оприлюднили результати масштабного дослідження


Про це заявив невролог з університету Копенгагена Даніель Кондзейл, – пише Знай.
Дослідник оприлюднив результати масштабного дослідження, проведеного разом з колегами з Данії, Німеччини і Норвегії.
Вчені намагалися вникнути в загадку передсмертних видінь або близько смертного досвіду, як ще називають цей феномен (Near-Death Experience – NDE в англійському скороченні). Вони виявили, що з ним так чи інакше стикалися 10 % людей — в основному з числа тих, яким загрожувала або смерть або смертельна небезпека.
Дослідники вважають, що зрозуміли природу феномена. Так, в переважній більшості випадків передсмертні бачення були пов’язані з порушенням фази швидкого сну, яку супроводжують швидкі рухи очей.
Кондзейла з колегами зібрали свідчення 1034 осіб з 35 країн. Про NDE повідомили 289 опитаних. Подальший — більш поглиблений — аналіз їх “свідчень” продемонстрував: 106 можна довіряти повністю.
Так, ті, хто змогли пережити клінічну смерть, розповідали про тунель, по якому неслися і всього життя. Саме життєвий шлях пронісся у них перед очима. Деякі відзначали, що зустрічалися з померлими родичами або ангелами. Хтось запевняв, що виходив зі свого тіла і, піднявшись, спостерігав за ним з боку, найчастіше зверху.
Майже всі розповідали ще й про спотвореному сприйнятті часу, про думки, які проносяться з небаченою раніше швидкістю, про загострені почуття.