Небезпека поруч: закарпатцям повідомляють про види пластику, зокрема найбільш шкідливі

Небезпека поруч: закарпатцям повідомляють про види пластику, зокрема найбільш шкідливі
Коротко про маркування пластику йдеться на фейсбук-сторінці закарпатської організації "Зелений Варош".

✔️PET /PETE (ПЕТ) - тип пластмаси, який використовується найчастіше у світі, це упаковка для: води, косметики, молочної продукції. Легкий та некрихкий але використовуючи повторно, в організм можуть потрапити деякі лужні елементи. Переробляється. 

✔️HDPE (ПВТ) - така упаковка стійка до агресивних речовин - масел, кислот та лугів. Використовується для: води, молока, косметики, ліків, контейнерів для їжі та ін. Має високу стійкість до температур, тому шкідливих речовин виділяє найменше. Переробляється. 

✔️PVC (ПВХ) - м'який, пластик, досить токсичний. З нього виготовляють: труби, плівки для натяжних стель, віконні профілі, лінолеум, взуття, упаковку побутової техніки, "вагонку". При спалюванні він виділяє хлорорганічні сполуки. Намагайтесь уникати. 

✔️LDPE/PELD (ПНТ) - поліетилен низького тиску, піддається переробці. Він є основною складовою пакувальних матеріалів, плівки, брезенту, покриття в будівництві. 

✔️PP (ПП) - поліпропілен, має білий колір, його використовують для виробництва медичної продукції, посуду, контейнерів для продуктів, сиропів, йогуртів. Він чутливий до впливу світла, кисню та виділяє формальдегід. Переробляється.

✔️PS (ПС) - полістирол, застосовують для виготовлення пластикового одноразового посуду, контейнерів для їжі, лотків для продуктів та яєць (подібних до пінопласту або ж прозорих), електроізоляційної плівки, стаканчиків для молочної продукції. Він є найдешевшим, тому не завжди його можна утилізувати. Ліпше відмовитися від такого типу пакування. 

✔️OTHER, O або Інше - полікарбонат, це небезпечний вид пластику, котрий під час взаємодії з гарячими температурами може виділяти шкідливу сполуку - бісфенол А, котра знищує ендокринну систему. Але все ж його використовують для посуду, комбінованого пластику, багатошарової упаковки. Він не піддається переробці, з ним краще взагалі не взаємодіяти! Не переробляється. 

✔️Без маркування- просто задумайтесь скільки всього "намішано" в пластикову упаковку, якщо навіть, маркування на ній не вказане. Ми не знаємо що це і не можемо це віддати на переробку. Чи потрібно воно в нашому житті? 

Звертайте увагу на маркування, навіть, якщо ви ще не сортуєте сміття, потурбуйтесь про своє здоров'я, чим менше ми купуватимеио продуктів в токсичній чи невідомій упаковці, тим менше її буде. ​