П'ять несподіваних фактів про закарпатське Солотвино

П'ять несподіваних фактів про закарпатське Солотвино

Про це пише сайт "Першого інформаційного" із посиланням на "Туристичний бренд Закарпаття".

Солотвино колись вважали одним із чудес Закарпаття, адже за своїми цілющими властивостями його вода перевершує води і грязі Мертвого моря.

Не зважаючи на статус «Втраченого курорту», для безлічі українців та іноземців це досі популярна зона відпочинку.

– Солотвино може похвалитися дуже тривалою історією. Вважається, що цей населений пункт один з найдавніших на Закарпатті. Згідно з даними істориків, тут добували сіль вже в II столітті нашої ери.

– На території Солотвино були знайдені римські монети II – IV століть нашої ери, що свідчить про торгівлю з Римською імперією, також археологи виявили меч пізньої епохи бронзи.

– Незважаючи на знахідки археологів, перша згадка про Солотвино датується всього лише 1360 роком. Тоді населений пункт фігурував в королівській грамоті, в якій було зазначено, що Солотвино перейшло у власність воєводи Драгуша.

– Спочатку населений пункт на території Солотвино називався Златіна. Вперше ця назва зустрічається в офіційному документі 1409 року.

– Незважаючи на те, що сіль в Солотвино добувають мало не з II століття нашої ери, систематизований видобуток солі почався тільки з другої половини XVIII століття. Так, згідно з даними, в 1860 році видобули 160 тис. центнерів солі, а в 1900-му – 484.

"Це ще не весь перелік фактів про Солотвино", - ідеться у повідомленні спільноти Туристичний бренд Закарпаття.

П'ять несподіваних фактів про закарпатське Солотвино
П'ять несподіваних фактів про закарпатське Солотвино