В українців буде 11 вихідних: готуйтеся до відпустки


Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням має рекомендувати графік перенесення робочих днів у 2020 році з урахуванням встановлених законом святкових і неробочих днів в Україні.
Проект розпорядження Кабміну про перенесення робочих днів у 2020 році традиційно розробило Мінсоцполітики, передає “Закон і Бізнес”. Даний документ приймається Кабміном, як правило, без унесення якихось змін у первинний проект.
Згідно із законом подібні перенесення робляться «з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу».
За загальним правилом, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України у 2020 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься у такі святкові дні і дні релігійних свят:

1 січня – Новий рік (середа);
7 січня – Різдво Христове, православне (вівторок);
8 березня – Міжнародний жіночий день (неділя);
19 квітня – Пасха (неділя);
1 травня – День міжнародної солідарності трудящих (п’ятниця);
9 травня – День Перемоги (субота);
7 червня – Трійця (неділя);
28 червня – День Конституції України (неділя);
24 серпня – День незалежності України (понеділок);
14 жовтня – День захисника України (середа);
25 грудня – Різдво Христове, католицьке (п’ятниця).
Відповідно до статті 67 КЗпП , якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.
Згідно з проектом розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у
2020 році», понеділок, 6 січня, також стане вихідним днем. Таким чином, на православне Різдво утвориться чотири вихідні дні з 4 по 7 січня.
Таке перенесення робочого дня доведеться відпрацьовувати у суботу, 11 січня.
Варто зауважити, що графіки вихідних днів розраховані для працівників з 5-денним робочим тижнем. А розпорядження про перенесення робочих днів завжди носить рекомендаційний характер. Згідно КЗпП остаточне рішення про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві приймає власник або уповноважений ним орган (керівник) підприємства шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.