У Вільховецькій громаді на Тячівщині реформують медицину

Ще один позитивний приклад втілення реформи – на практиці сільської медицини у Вільховецькій ОТГ. Тут у новому році було створено центр первинної медико-санітарної допомоги, наразі йде побудова нової амбулаторії у селі Вільхівчик, а лікарі можуть похизуватися новим устаткуванням, сучасними автомобілями та високими зарплатами.


Як розповів журналістам Михайло Цірик, голова Вільховецької ОТГ, Вільховецький Центр первинної медики-санітарної допомоги, до якого увійшли 3 амбулаторії і 5 ФАПів, створено завдяки реформі.


Не менше 7% медичної субвенції тут спрямовують на забезпечення ліками незахищених верств населення.


Цього року амбулаторію з с.Добрянське перенесли у будівлю старостату, де створили і денний стаціонар. Такий же, з двох палат, створено і на базі Вільховецької амбулаторії. Закуплено комп’ютерну техніку, медичне обладнання: кардіографи, ліжка, тумби, медичні штативи, інгалятори. Для потреб медиків придбали й аналізатори для здійснення біохімічних аналізів. Сімейні лікарі тут мають нові автомобілі.


Станом на 24 вересня 8700 мешканців ОТГ уклали угоди з сімейними лікарями. Зарплати медиків становлять до 18 тис. грн., залежно від завантаження у лікарів, та від 6 до 10 тис. грн. – у середнього медперсоналу.


Тут крім так само планують відкрити денний стаціонар, а ще – власну аптеку та кабінет стоматолога на правах оренди. Здати об’єкт планують до кінця 2019 року.


Пан Василь переконаний – кошти будуть, адже є розуміння і департаменту охорони здоров’я. Окрім того у громаді на перспективу передбачають і відомче житло для лікарів, а це – тож стимул для того, аби лікарі працювали на місцях. Тут зізнаються – кілька років тому про такі умови для розвитку медицини тут не могли і мріяти.